USAID мало оплачувати 80-90% реформи митниці
«Це сотні мільйонів доларів. Поки їх складно знайти».
«Це сотні мільйонів доларів. Поки їх складно знайти».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 268 днів. За цей час ми опублікували 26101 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Реформування митниці в Україні мало на 80-90% фінансуватися коштом USAID, повідомив у інтерв’ю Forbes гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський.
Від грудня 2024 року Смілянський виконує функції урядового уповноваженого з питань реформування митних органів.
«Моє завдання було показати план реформи митниці. Далі уряд і президент мали вирішити, що з цього реалістично, а що — ні. Наприклад, контрабанду телефонів можна подолати за два місяці. Для початку реформи потрібно 20-25 ризик-менеджерів, які захочуть прийти у держсектор і стати пожиттєвими ПЕПами (Politically Exposed Person, політично значущих осіб, на яких розповсюджується посилений фінансовий моніторинг — ред.)», — розповів він.
Після припинення допомоги США шукають альтернативну модель. «Це сотні мільйонів доларів. Поки їх складно знайти», — зазначив Смілянський.
У жовтні 2024 року президент Володимир Зеленський підписав закон про перезавантаження митниці за прикладом Бюро економічної безпеки.
Президент США Дональд Трамп зупинив зовнішню допомогу від США, зокрема за чинними програмами USAID.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті