Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 272 днів. За цей час ми опублікували 26128 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Chris LeBoutillier / Unsplash

Відтепер за даними про глобальні викиди парникових газів можна спостерігати практично в реальному часі: 28 березня коаліція колишнього віцепрезидента США Ела Гора запустила онлайн-трекер Climate TRACE, повідомляє Forbes.

Раніше інформація про викиди збиралася за окремими звітами кліматичних організацій та урядів, що оновлювалися раз на один-два роки.

Натомість новий інструмент бере дані безпосередньо з супутників і датчиків та оновлює їх помісячно з затримкою 60 днів. Система відстежує понад 660 мільйонів джерел викидів по всьому світу, включаючи електростанції, фабрики, ферми та морські судна. Дані обробляють алгоритми на основі штучного інтелекту.

Крім того, вся база даних перебуває у відкритому доступі — тобто журналісти, політики та інші громадяни можуть чинити вплив на конктретних забруднювачів.

Наразі доступні дані станом на січень 2025 року. Вони показують, що глобальні викиди усіх газів за місяць склали 5,26 мільярда тонн. Загалом за рік викиди становлять 62 мільярди тонн. Окремо можна подивитися дані по вуглецю, метану та оксиду азоту.

Європа на карті Climate TRACE

На карті показано викиди за кожним сектором: сільське господарство, промисловість, енергетика, транспорт тощо. За рік викиди зросли у секторі відходів та переробної промисловості. А от найбільше скорочення відбулося у секторі транспорту — на 1,6% менше.


Climate TRACE дозволяє відслідковувати ситуацію в різних країнах і навіть менших регіонах всередині них. Так, ми бачимо, що Китай за рік скоротив викиди на 1,1% — це понад 17 мільйонів тонн; США — на 0,28%, Євросоюз — на 0,53%. На рівні міст значний поступ у скороченні викидів продемонстрували німецький Дортмунд і південнокрейський Пхохан, у той час як китайські центри важкої помисловості Мааньшань і Аньшань найбільше додали у викидах.

На сайті також розміщено рейтинг найбільших джерел забруднення, перші п’ять із яких розташовано в Росії та Ірані — всі є об’єктами нафтогазового видобутку. Список інтерактивний — один клік переспрямовує на карту, де показано точну локацію.

Найбільші джерела викидів у світі розташовано в Росії

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button