Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 280 днів. За цей час ми опублікували 26188 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: ДІАЗ Стародавній Київ

29 квітня на Подолі в Києві виявили людські рештки у пакетах: кістками та черепами було заповнено великий металевий контейнер на вулиці Сковороди, 9-Б. Відео спершу розійшлося телеграм-каналами, а згодом поліція підтвердила знахідку. Криміналісти та судмедексперт визначили, що це археологічні артефакти.

У заповіднику «Стародавній Київ» повідомили обсяги: понад 10 тонн.

Це переважно людські кістяки з розкопок на схилі гори Щекавиці, де колись було розташоване кладовище. Вони датуються здебільшого другою половиною ХІХ — початком ХХ століття. Таких кістяків — понад тисяча.

У соцмережах археологам закидають, що рештки не поховали. Інститут археології пояснює: КМДА витіснила установу з орендованих приміщень, і перемістила кістки у контейнер.

Будинок на вулиці Сковороди, 9Б називали «київськими Помпеями», бо він упродовж багатьох років був головним осередком археологічних розкопок Подолу. Приміщення орендувала Подільська археологічна експедиція.

Починаючи з 2018 року підрозділ Департаменту охорони культурної спадщини КМДА — КНМЦ (Київський науково-методичний центр з охорони, реставрації та використання пам’яток) «витискав» археологів і остаточно виселив їх у 2021-му, стверджують в Інституті археології. У будівлі почалася реставрація, що «обмежилась викопуванням ям навколо».

Кістки перенесли до металевого контейнеру, наданого Департаментом. Відповідно, археологи вже не мали доступу до цих решток.


Інститут археології зауважує, що наразі в Україні немає музейних антропологічних фондів, де можна було б зберігати такі рештки. Так чи інакше, ці кістки вже досліджені й наукового інтересу не мають.

Водночас археологи вважають, що єдиним виходом було б перепоховання кісток, але це має погодити Міністерство культури. Поки що такі рештки вважаються частиною музейного фонду України.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button