ReThink запускає безкоштовний онлайн-курс «Зелена відбудова України». Про що він?
Це перший в країні курс, де окремий модуль присвячений повторному використанню матеріалів після руйнувань.
Це перший в країні курс, де окремий модуль присвячений повторному використанню матеріалів після руйнувань.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 280 днів. За цей час ми опублікували 26185 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Громадська організація ReThink запускає безкоштовний онлайн-курс «Зелена відбудова України», який буде корисний для архітекторів, інженерів, студентів, представників громад та всіх, хто працює над відбудовою країни.
Курс стартує в червні 2025 року, а реєстрація триває до 26 травня.
Навчання буде безкоштовним і проходитиме в інтерактивному форматі. Після завершення курсу учасники отримають сертифікат від ReThink і Посольства Нідерландів в Україні.
Програма курсу складається з п’яти модулів: основи зеленої відбудови, круговий дизайн, низьковуглецеве будівництво, переробка матеріалів та масштабування рішень. Кураторів курсу — досвідчені архітектори, лектори та науковці з України.
Курс також стане першим в Україні, де окремий модуль буде присвячено повторному використанню матеріалів після руйнувань, з особливим акцентом на бетон і низьковуглецевий цемент.
Потреба в такому курсі підтверджена дослідженням, проведеним серед 79 українських архітекторів. Більшість з них вже використовують кругові практики, але багато хто не знає, як застосовувати їх у реальних проєктах. Основними бар’єрами є нестача знань, невизначеність у законодавстві та відсутність інструментів для практики.
«Для нас важливо не просто обговорювати сталу відбудову, а допомагати людям реалізовувати її в конкретних умовах — у містах, селах, у співпраці з громадами. Цей курс — ще один крок у цьому напрямі», — говорить Наталія Фадєєва, програмна менеджерка ReThink.
Нагадуємо, що громадська організація ReThink разом з Катериною Лопатюк та Германом Мітішем створила проєкт, який за допомогою програми ШІ може аналізувати фото уламків і з точністю до 86% визначати бетон, метал, цеглу, деревину та інші матеріали, які можна повторно використовувати. На основі цього буде створена відкрита база даних з матеріалів зруйнованих будівель у місті Буча.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті