Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 283 днів. За цей час ми опублікували 26197 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: dw

Вінницька міська рада опублікувала пост, в якому закликає Кабмін до законодавчого врегулювання використання електросамокатів.

Громада закликає уряд ухвалити законопроєкт, який визначить статус електросамокатів, правила їх використання та відповідальність за порушення.

У Вінниці діють домовленості з п’ятьма операторами оренди – Bolt, Vevi, Jet, E-wings, Ecos, а швидкість руху обмежена до 20 км/год. Але цього недостатньо.

Без законного врегулювання електросамокати не мають правового статусу, і їхні користувачі не несуть відповідальності за ДТП чи порушення. У Вінниці працюють близько 1200 орендованих електросамокатів і для них є спеціальні локації для паркування, та без закону важко притягнути порушників до відповідальності.

Часто користувачі самокатів ігнорують шоломи, перевищують швидкості або катаються вдвох на одному самокаті.

Закон необхідний для визначення швидкості, обов’язкового екіпірування, вікових обмежень і заборони їзди тротуарами.

Зазначимо, що ще у 2023 році підписали законопроєкт «Про деякі питання використання транспортних засобів, оснащених електричними приводами». Цей закон вперше в Україні визначав, що таке легкий персональний транспорт і створював основу для правил, які регулюватимуть рух електротранспорту. В ньому прописувалось, що користувачі електросамокатів і гіроскутерів більше не можуть їздити по тротуарах. Вони повинні дотримуватись правил дорожнього руху, як велосипедисти: рухатися по автошляхах справа і носити шолом. Це стосується як власних, так і орендованих транспортних засобів. Але по факту цих правих ніхто не дотримується.

Нагадуємо, що патрульна поліція Києва оштрафувала жінку на 17 тисяч гривень, яка впала з самоката через алкогольне сп’яніння. Жінка здивувалась, дізнавшись, що не можна керувати електросамокатом у такому стані.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button