Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 285 днів. За цей час ми опублікували 26214 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: gals.kiev-foto

У застосунку Київ Цифровий провели опитування про ментальне здоров’я, в якому взяли участь 59 містян. 91% з них відзначили симптоми тривалого стресу — втому, тривожність, емоційне виснаження.

Заступниця голови КМДА Марина Хонда зазначила, що лише 9%, тобто кожен 11-й опитаний, оцінили свій стан як добрий. Друзі та близькі є головною підтримкою для 42% киян. Фізична активність допомагає покращити емоційний стан для 16% опитаних. Зросла кількість людей, які звертаються до лікарів та психологів — з 7% у 2024 році до 9% у 2025-му.

Ще 9% використовують заспокійливі ліки. Зростає роль онлайн-ресурсів: 12% користуються спеціальними платформами, а 7% шукають підтримку в соцмережах.

Але багато людей все ще не отримують допомоги. 30% не звертаються по допомогу, 14% намагаються впоратись самостійно, а 7% не йдуть до психолога через недовіру або неможливість оплатити консультацію.

Марина Хонда також зазначила, що у 2025 році стало більше людей з хронічною втомою та емоційним виснаженням — з 30% до 34%. А депресивні настрої серед молоді зросли з 12% до 14%.

Дослідження показало, що жінки частіше відчувають тривожність – 33%, порівняно з чоловіками – 22%, і перші активніше звертаються за психологічною допомогою.

Марина Хонда нагадує, що у застосунку Київ Цифровий є Мапа ментального здоров’я — онлайн-інструмент для пошуку доступної підтримки: від безкоштовних консультацій до груп самодопомоги. Нагадуємо, що Київ Цифровий запустив новий сервіс «Адопція тварин».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button