Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 287 днів. За цей час ми опублікували 26235 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: КМДА

На розі вулиць Хрещатик і Прорізна завершили облаштовувати безбар’єрне перехрестя з двома пішохідними переходами. Наземного переходу через Хрещатик тут не було 57 років.

Наземний перехід у цьому місці прибрали у 1968 році, одразу після побудови підземного, пише Олександр Гречко.

Наземний перехід у 1965 році. Фото: Шандор Бояр

До 2017 року наземних переходів черех Хрещатик взагалі не було, доки такий не відновили біля ЦУМу. Аналіз Центру організації дорожнього руху показав, що наземний перехід зі світлофорами навіть зменшив затори. Інший експеримент показує, що за наявності обох переходів в одному місці наземним користуються вп’ятеро більше людей, навіть якщо потрібно стояти в очікуванні зеленого світла.

На новому переході через Хрещатик праворуч від Прорізної встановили нові сенсорні кнопки виклику зеленого світла у міжпікові години. До них достатньо піднести долоню, не торкаючись. Вони сигналізують про зміну фази світлофора звуком.

Фото: КМДА

На всіх напрямках встановлено три детектори транспорту, які оптимізують світлофорні режими, щоб зменшити затримки.

Фото: КМДА

Це схоже на смарт-перехрестя, які створюють у Львові. Детектори збирають інформацію про дорожній рух на кожній смузі перехрестя. Система аналізує інтенсивність, дистанцію між автомобілями, затримки в русі. На основі цих параметрів система розраховує пропозицію зеленого сигналу для відповідного напрямку.


Фото: КМДА

Також на переходах через Хрещатик і Прорізну понизили бортовий камінь, нанесли розмітку, встановили тактильну плитку.

Фото: КМДА

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button