Панцерник, нора, теплиця: 10 житлових будинків, у яких спершу складно розгледіти будинки (фото)
Деякі будинки вирізняються настільки неочікуваними архітектурними рішеннями, що нагають що завгодно, тільки не власне будинки.
Деякі будинки вирізняються настільки неочікуваними архітектурними рішеннями, що нагають що завгодно, тільки не власне будинки.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 291 днів. За цей час ми опублікували 26263 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Деякі будинки вирізняються настільки неочікуваними архітектурними рішеннями, що нагають що завгодно, тільки не власне будинки. Журнал Dezeen склав підбірку 10 таких проєктів.
Будинок простягається на 110 метрів серед австралійського буша поблизу міста Дейлсфорд у штаті Вікторія. Він включає ферму, кулінарну школу та житло для власників, а також кімнати для гостей.
Концепт спирається на ідеї палладіанства — архітектурного напрямку XVII—XVIII століть, — що передбачає об’єднання роботи, життя та творчості воєдино. «Він підкреслює, як мало потрібно групці людей для існування. Кілька тварин, достатньо води та врожай цілий рік», — каже Тімоті Гілл, засновник бюро Partners Hill.
Природа настільки ж прекрасна, наскільки й сувора: сильні вітри, потужні зливи та снігопади, і на додачу навколо гасають дикі кенгуру, валабі та лисиці.
В японському місті Убе збудували підземний будинок із рестораном за проєктом Дзюн’ї Ісіґамі. В отвори в ґрунті було залито бетон, потім землю прибрали. Докладніше про проєкт тут.
Житловий будинок, спроєктований португальською студією Contaminar і розташований на найвищому пагорбі міста Лейрія, здаля нагадує шпигунську штаб-квартиру або багатоповерховий паркінг у мініатюрі.
Насправді ж тут лише чотири поверхи. Фасад обрамляють 19 бетонних кілець, по 35 сантиметрів у висоту на відстані 35 сантиметрів одне від одного.
Дивишся на цей об’єкт від бюро Diller Scofidio + Renfro, і виникає питання, чи це будинок, і чи він взагалі реальний. Але це вілла для однієї сім’ї, розашована на березі Атлантичного океану, в заповіднику Дабл-Дюнз у Нью-Йорку. Дах зроблено з матеріалу, подібного до того, яким оздоблюють яхти.
Житловий будинок у Таміл-Наду нагадує печеру. Ферроцементна основа вкрита вапняним тиньком — таппі. Архітектори Earthscape Studio прагнули уникнути колон і балок. Наполовину заглиблена в землю структура складається з закрученого кільцем коридору та паростків: вітальні, бару та двох спалень.
Будинок, спроєктований архітектором Омером Арбелом, наполовину заглиблено в землю. Окремі елементи у вигляді квітів створено за незвичною технологією: бетон повільно заливається в текстильну опалубку, що підтримується фанерною ребристою конструкцією. Технологія дозволяє бетону безперервно твердіти під час монтажу, зменшуючи ризик тиску на основу та слабкі місця у з’єднаннях колони.
Житловий будинок із дахом, що нагадує панцир броненосця, спроєктувала лондонська студія Lacey & Saltykov.
Птахи, метелики та дерева вважаються повноцінними спімешканцями цієї скляної будівлі, спроєктованої Nguyen Khai Architects & Associates.
Житлові зони розподілено чотирма скляними блоками, що їх оточено виноградними лозами, садами та внутрішніми двориками та великими плюмеріями на даху.
Будинок, спроєктований Guillermo Acuña Arquitectos Asociados, висить на лісистій скелі. Червона дерев’яна решітка робить конструкцію схожою на будиночок із сірників.
Цей зигзагоподібний проєкт Fran Silvestre Arquitectos в Аліканте потрапив до підбірки 10 будинків, у яких є дещо дуже непрактичне.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті