«Україна Інкогніта» організовує екскурсію в Житомир, щоб підтримати проєкт старовинних цвинтарів України
Активісти кажуть, що Міністерство культури ігнорує цей проєкт.
Активісти кажуть, що Міністерство культури ігнорує цей проєкт.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 291 днів. За цей час ми опублікували 26261 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
«Україна Інкогніта» запрошує на благодійний тур у Житомир, щоб зібрати кошти на проєкт «Старовинні цвинтарі України».
Екскурсія запланована на перше червня. Вартість – 1250 гривень. Виїзд з Києва зранку, повернення ввечері. У програмі туру: огляд численних пам’яток Житомира, серед яких водонапірна башта (один із символів міста), каланча, Спасо-Преображенський собор, Михайлівський собор, Успенська церква, Софіївський костьол, Семінарський костьол Івана з Дуклі, Чеський костьол, Грузинська церква (православна Київського патріархату), синагога, кірха, Музей старовинного інструменту «Ремісничий двір» — єдиний в Україні (вхідні квитки оплачуються додатково). Також прогуляємося по пішохідному мосту, висота якого 42 метри — це другий за висотою міст в Україні.
Сам проєкт «Старовинні цвинтарі України» має на меті створити реєстр старовинних цвинтарів України, провести ряд краєзнавчих експедицій для пошуку таких цвинтарів, створити інформаційну систему, сайту та карти «Старовинні цвинтарі України». Також передбачено сприяння внесенню старовинних цвинтарів у Державний реєстр пам’яток, роботу з місцевою владою (запити, консультації, організація толок) щодо впорядкування старовинних кладовищ. Важливим етапом є створення 3D моделей кам’яних надгробків фотограмметричним методом, що дозволяє отримати точні виміри та креслення, а потім розмістити ці моделі на веб-ресурсах з відкритим і безкоштовним доступом.
У квітні 2025 року представники «Україна Інкогніта» зазначали, що Міністерство культури та обласні департаменти ігнорують існування цього проєкту. Та всупереч тому, що проєкт фінансується лише за рахунок донатів, на карті вже позначено 900 старовинних українських некрополів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті