Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 291 днів. За цей час ми опублікували 26263 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: unenvironment

Згідно з новим аналізом Центру кліматичної цілісності (CCI), виробники пластику знають, що удосконалена або хімічна переробка, яка розщеплює пластмаси на окремі молекули насправді має багато недоліків.

Але вони все одно продовжують представляти це як екологічне рішення для боротьби з пластиковими відходами, пише The Guardian.

У звіті CCI за 2024 рік стверджується, що виробники пластику приховували проблеми, бо боялися юридичних наслідків.

Це дослідження навіть було використано в судовій справі прокуратури Каліфорнії проти ExxonMobil, яку звинувачували у забрудненні пластиком. Так три роки тому генеральний директор ExxonMobil Даррен Вудс заявив про нову технологію, яку назвали «революційною інновацією», що може перетворювати пластик на новий матеріал знову і знову і зазначив, що з моменту запуску компанія переробила понад 80 мільйонів фунтів пластику на своєму об’єкті в Бейтауні.

Новину поширювали навіть політики. Окрім цієї компанії інші також, як от American Chemistry Council, яка представляє виробників пластику заявляли, що еко-активісти мають на меті ліквідацію нафтохімічної промисловості в США, що призводить до втрати тисяч робочих місць і мільярдів податкових надходжень. Всі ці заяви супроводжувалися рекламою нових технологій переробки.

Та у звіті Центру кліматичної цілісності (CCI) зазначається, що ці заяви насправді є популістськими. Хоча ці технології існують уже десятки років, вони досі не поширені, через серйозні обмеження. Одна з головних проблем — ці процеси дуже дорогі, потребують багато енергії, палива і великої кількості працівників. Хоча про ці проблеми не говорять у рекламі, індустрія давно з ними знайома. Окрім цього у 2023 році енергетична компанія Shell сказала, що новітні технології можуть переробляти пластик, «який використовується в будинках, лікарнях, транспорті, будівництві, сільському господарстві та електроніці». Але насправді багато заводів не переробляють використаний пластик на, а лише виробляють паливо.

«Це суперечить ідеї циркулярної економіки — вона не є циркулярною, якщо ви не використовуєте матеріали для виробництва нового пластику», — сказав Аллен.

У звіті також зазначено, що новітні технології переробки найкраще працюють з чистими й однорідними матеріалами, але саме сортування та очищення споживчих відходів обходяться дорого, тому багато великих підприємств переробляють лише чисті, нефарбовані промислові відходи, залишаючи інші.

Ще одна проблема, про яку галузь рідко говорить публічно, — це забруднення, спричинене переробкою. Хоча індустрія пластику рекламує цю технологію як екологічно чисте рішення для пластикових відходів, насправді ці процеси викидають токсичні речовини.

Основний висновок звіту полягає в тому, що обмеження передових технологій переробки часто не обговорюються публічно компаніями, хоча екологи давно звертають на це увагу.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button