У Нью-Йорку зростає травматизм на дорогах попри впровадження Vision Zero
Камери фіксують перевищення швидкості, але це не завадило, наприклад, водію на чорній Audi заробити за рік 560 штрафів без жодних наслідків.
Камери фіксують перевищення швидкості, але це не завадило, наприклад, водію на чорній Audi заробити за рік 560 штрафів без жодних наслідків.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 292 днів. За цей час ми опублікували 26273 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Влада Нью-Йорка розповідає, що вулиці стають все безпечнішими — і справді, з 2013 до 2023 року смерті пішоходів внаслідок аварій знизилася на 45%.
Однак є й інший показник, який свідчить, що проблема досі актуальна: від 2022 до 2024 року кількість серйозних травм внаслідок дорожніх аварій загалом зросла на 12% серед пішоходів, 12% серед водіїв і на 10% серед велосипедистів, повідомляє Bloomberg CityLab.
Статистику про серйозні травми збирає група при Департаменті транспорту. За прийнятим у штаті визначенням, це травми, які спричинили такі наслідки як смерть, каліцтво або інші серйозні ушкодження.
Травматизм у ДТП відрізняється за районами: так, у Квінсі кількість серйозно ушкоджених пішоходів за три роки зросла на 29%. Найнебезпечнішими за цим показником виявилися квартали, де проживають люди з низьким доходом, а також латиноамериканське населення.
Щороку серйозні травми дістають приблизно три тисячі жителів Нью-Йорка — вісім людей на день. Узимку травматизм знижується, і зростає з настанням тепла, з піками перед великими святами.
Парадокс у тому, що протягом останнього десятиліття місто впровадило низку заходів стратегії Vision Zero — пониження дозволеної швидкості до 32 км/год, а подекуди — до 16 км/год; камер на світлофорах, які фіксують водіїв, що не зупинилися на червоне світло; облаштування захищених велосмуг; покращення безпеки перехресть.
Але це не повна картина. Звіти влади про освітлення майже тисячі перехресть за рік вражає, доки не згадаєш, що в місті близько 40 тисяч перехресть.
Понад 45 кілометрів захищених велодоріжок на рік — непогано, але менше, ніж передбачено законом, що зобов’язує облаштовувати 80 кілометрів таких доріжок щороку.
Статистика про падіння смертності пішоходів обнадіює, але замовчується, що 2023 рік став найсмертельнішим для велосипедистів. Аналітики пов’язують це зі зростанням кількості електровелосипедів і електросамокатів. Це транспорт, який активно використовують кур’єри доставки. Водії електровелосипедів становлять майже третину від усіх загиблих у ДТП у Нью-Йорку велосипедистів.
Камери не рятують від систематичних порушників. Торік водій сірої Toyota Camry отримав 182 штрафи за перевищення швидкості та не сплатив жодного долара. Але рекорд належить водію на чорній Audi, який заробив 560 штрафів — він перевищував швидкість практично кожні 16 годин.
Річ у тому, що водій, що потрапив на камеру, отримує штраф у 50 доларів, але жодних штрафних балів. У 2020 році мер Ерік Адамс не подовжив програму, яка передбачала конфіскацію транспортних засобів за 15-разове потрапляння на камери фіксації обмеження швидкості біля шкіл або за п’ять разів проїзду на червоне світло.
А ще — Нью-Йорк не підтримав заборону на паркування на відстані ближче як 12 метрів від пішохідного переходу.
Один із чинників зростання травматизму — як і в інших містах США, вулицями Нью-Йорка все частіше їздять більші за розміром і потужніші транспортні засоби. Масивна автівка вірогідніше спричинить тяжкі ушкодження під час наїзду. При цьому влада Нью-Йорку не має бажання обмежувати використання великогабаритних машин — наприклад, запровадити вищі тарифи на паркування, як це зробили у Парижі.
Ще один важливий чинник — це те, що після пандемії коронавірусу пасажиропотік громадського транспорту так і не відновився повністю, в той час, як користування приватним транспортом — навіть зросло. Зокрема ті, хто сів за кермо під час локдаунів, звикли до поїздок автомобілем. Марсел Моран, дослідник мобільності з Нью-Йоркського університету вважає, що при збереженні рівня автомобілекористування будь-які заходи Vision Zero впиратимуться у поріг можливостей.
Місто намагається посилити заходи на вулицях, де фіксують диспропорційно високий травматизм, однак такі вулиці часто розташовані в районах із недостатнім сполученням громадським транспортом, тобто там, де мешканці найбільше залежні від приватних автівок.
У січні, після того, як на Мангетенні запровадили збори за в’їзд у певну зону, і кількість автомобілів на цих вулицях зменшилася, кількість травм внаслідок ДТП, та й взагалі аварій, зменшилася на понад 50% порівняно з січнем минулого року.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті