Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 292 днів. За цей час ми опублікували 26273 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: suspilne

У телеграм-каналі Ne.Urban, де публікують урбаністичні новини та замітки, поділилися кейсом з Чернівців, щодо того, як можна покращити комфорт, зручність та безпеку вулиць без великих витрат на повну реконструкцію, просто відремонтувавши тротуари.

Одним з прикладів «позитивних змін» став капітальний ремонт тротуарів біля палацу «Юність Буковини». Понад десять років тому тут був самоорганізований майданчик для паркування авто «ялинкою», але згодом його ліквідували. Спершу вдалося обґрунтувати потребу облаштувати зупинки для автобусів, тролейбусів і трамваїв, і згодом сюди перенесли зупинку з площі Свободи. У 2024 році тут також облаштували велоінфраструктуру.

Під час капітального ремонту на вулиці Банковій збільшили ширину тротуарів, облаштували дві антикишені, що значно скоротило довжину пішохідного переходу та дозволило уникнути паркування на ньому. Також висадили перші за 100 років груші шантаклер і багаторічники. Як свідчать місцеві ЗМІ тротуари на вулиці Банковій мали відремонтувати за понад два мільйони гривень.

На вулиці Фрідріха Шиллера роботи ще тривають. Тут планували встановити спеціальні обмежувачі, але Комісія з БДР не погодила їх. Ще мали підвищити пішохідний перехід, але поки роботи затримуються через підрядника. Але там вже встановили дві антикишені.

Дещо гірше ситуація з ремонтом на вулиці Небесної сотні, так тут не виділили велодоріжку фізично, але через вандалізм постраждали дерева та багаторічники, висаджені на ділянці. Однак, паркування перенесли на іншу локацію, а тротуар розширили. Зазначають, що ремонт коштував майже чотири мільйони гривень.

Навпроти ТЦ «Депот» розширили тротуар, понизили бордюрні камені, фізично відділили велодоріжку  та встановили нові знаки й вона має пріоритет перед автомобілями. Також там висадили кущі та багаторічники. Загалом ця ділянка є частиною вулиці Головної, ремонт якої оцінювали у мільярд гривень.

Так розробку концепцій та ескізів проводить Департамент урбаністики та архітектури міської ради. Замовником робіт є Департамент інфраструктури та благоустрою міської ради. Дендроплан розробляє Трест зеленого господарства та ПЗР.

Тестування ідей за допомогою делініаторів на попередній локації проводилось за ініціативи спільноти NE:Urban у рамках Європейського тижня мобільності.

В спільноті підкреслюється, що на жаль, місто досі не публікує проектно-кошторисну документацію на ремонт тротуарів, схеми організації дорожнього руху чи ескізи проектів. Це призводить до помилок на деяких ділянках, яких можна було б уникнути, якби плани обговорювались з громадськістю. Ще одна проблема — поліція не завжди підтримує цікаві рішення, а підрядники не завжди виконують роботи якісно.

Підкреслюється, що капітальний ремонт вулиць — це не лише перекладання плитки. Його можна зробити й іншими способами, особливо коли місто не має коштів на повну реконструкцію вулиці.

Загалом у 2023 році на ремонт тротуарів міста виділили 24 мільйони гривень. У 2022 році Чернівці витратили понад 279 мільйонів гривень на ремонти доріг, проїздів та тротуарів. А у 2025 році планують виділити десять мільйонів гривень лише на 18 міжбудинкових проїздів з тротуарами і це сума не враховуючи інші вулиці.

Нагадуємо, що в Чернівцях відкривається магістерська програма з кавових технологій.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button