Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 294 днів. За цей час ми опублікували 26290 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: euronews

Іспанський Інститут керамічних технологій у Кастельйоні розробив бруківку, яка поглинає воду.

Керамічні плитки мають вертикальні проміжки, що допомагають воді краще проникати в ґрунт, додатково фільтруючи її, пише Euronews.

Проєкт водопоглинаючої пішохідної доріжки розроблений в рамках ініціативи, що фінансується ЄС. Демонстраційне покриття вже встановили в муніципалітеті Бенікасім у Валенсії.

Йоланда Рейг, директор Інституту керамічних технологій, пояснює, що ідея створити подібну бруківку виникла з потреби збирати дощову воду та зменшити тепло в містах, використовуючи надлишок керамічних матеріалів, які не мають великої комерційної цінності.

Ці ідеї об’єднали в продукт Drainker, з бюджетом понад 142 000 євро. 60% фінансування надано Європейським фондом регіонального розвитку, решту — урядом Валенсії.

фото: itc.uji.es

Ця бруківка відкриває нові можливості для керамічної промисловості, важливої для Кастельона. Вона допоможе вирішити актуальну для регіону проблему зливових дощів. Система краще пропускає воду, ніж асфальт чи бетон, зменшуючи ризик затоплення.

Оскільки регіон знаходиться на заході Середземного моря, він вразливий до наслідків глобального потепління. Експерти прогнозують, що посухи та зливи будуть ставати частішими та сильнішими. Тому важливо бути готовими до цих змін.

Нагадуємо, що восени 2024 року в Валенсії сталася велика повінь, внаслідок якої загинуло понад 60 людей.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button