Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 295 днів. За цей час ми опублікували 26299 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: today.ua

Доктори біологічних наук, природоохоронці Анна Куземко та Олександр Ходосовцев, які нещодавно повернулися з експедиції на територію колишнього Каховського водосховища, розповіли, чим їх здивував ліс, що там виріс.

За словами науковців верби виросли дуже швидко, навіть почали цвісти вже на другому році, хоча зазвичай це відбувається через п’ять-сім років. Вони здивовані швидким ростом дерев і тим, що їхня густота залишається високою, оскільки конкуренція за простір ще не така велика, як очікувалося. Верби почали колонізувати лишайники, що свідчить про швидкий розвиток екосистеми.

У регіоні також з’явилося багато нових рослин, зокрема інвазійних видів та типових болотних рослин. Це свідчить про поліпшення умов для рослинності. Вчені відзначають, що вже зараз можна побачити ярусність, властиву повноцінному лісу, з різними рівнями дерев, чагарників та трав. Серед нових видів, що з’явилися, є осоки, ситники та смикавцеві. Вперше зафіксували жовтець повзучий та тонконіг, а червонокнижну осоку житню, яка раніше траплялася лише в одній локації, тепер побачили в кількох місцях.

З часом біорізноманіття може досягти піку, оскільки багато видів наразі конкурують за місце, і лише деякі з них зможуть укріпитися на цих ділянках. Вчені вважають, що цей рік і наступний можуть стати піковими за кількістю видів, які проростають, адже зараз йде етап адаптації, коли рослини випробовують нові умови.

З часом біорізноманіття може досягти піку, оскільки багато видів наразі конкурують за місце, і лише деякі з них зможуть закріпитися на цих ділянках. Вчені вважають, що цей рік і наступний можуть стати піковими за кількістю видів, які проростають, адже зараз йде етап адаптації, коли рослини випробовують нові умови.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button