Останній дерев’яний водяний млин Київщини став пам’яткою. Кажуть, це було непросто
Активісти кажуть, що супротив органу місцевого самоврядування був неймовірним.
Активісти кажуть, що супротив органу місцевого самоврядування був неймовірним.
«Україна Інкогніта» поділилась новиною, що останній дерев’яний водяний млин на Київщині тепер має статус об’єкта культурної спадщини.
Департамент культури й туризму Київської ОДА надав статусу пам’ятки культурної спадщини останньому дерев’яному водяному млину Київщини, який розташований у селі Семенівка Обухівського району.
Наступний крок — створення облікової картки пам’ятки та внесення млина до реєстру. За словами активістів, це маленька, але важлива перемога, адже орган місцевого самоврядування був проти цього.
Нагадуємо, що Млин у Семенівці – символ села, який існує з 1810 року. У 1954 році млин, ймовірно, перемістили вниз по річці Красній, що було звичною практикою для таких споруд.
«Україна Інкогніта» звернула увагу на млин ще у 2023 році. Тоді, за їхніми словами, млин належав приватним власникам, яким не важливо його стан, і вони сподіваються, що «волонтери його відновлять, а вони потім відкриють там бар». Активісти почали активно боротися за млин у 2025 році, але Обухівська міськрада відповіла, що млин не є пам’яткою культури і не має історичної чи архітектурної цінності.
Деякі підписники «Україна Інкогніта» розкритикували новину, зазначивши, що млин у поганому стані і його не так легко відновити. Однак активісти відповіли, що у них є професійний архітектор-реставратор, який допоможе з цим.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті