Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 299 днів. За цей час ми опублікували 26324 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: themango

На ВДНГ розпочали будівництво терапевтичного саду.

Проєкт реалізують Міністерство у справах ветеранів та ВДНГ у рамках Національної стратегії створення безбар’єрного простору в Україні.

Відкриття першої черги планується в серпні 2025 року, а на другу чергу команда ще збирає кошти. На території саду можна буде займатися садівничою терапією, йогою та арттерапією. Він буде зручним і безбар’єрним.

Команда проєкту сподівається, що сад на ВДНГ стане прикладом для наслідування. Якщо він буде успішним, планують створити подібні простори та програми в лікарнях, реабілітаційних центрах та інших публічних місцях в містах і громадах.

Терапевтичний Сад передусім закладається для військових, ветеранів, їхніх сімей та людей, які відновлюються після травм — для них розробили спеціальні програми з фаховою допомогою. Але Сад буде відкритий для всіх.

Концепцію саду розробила компанія Big City Lab спільно з командою PUPA, ГО «Інститут психологічного здоров’я», ветеранами, лікарями, психологами та урбаністами. Команда проєкту п’ять місяців вивчала, як правильно створювати такі простори, досліджуючи зразки терапевтичних садів у світі та спілкуючись з експертами з Європи і США. Окремо команда дякує донорам, які повірили в проєкт: ПриватБанк, Visa, Work UA та Expolight.

фото: Макс Яковер

Нагадуємо, що влітку 2024 року на вулиці Кирилівській у Подільському районі Києва відкрили сад відновлення та терапії ментальних травм. Ідею створення саду запропонував данський урбаніст Мікаель Кольвіль-Андерсен за підтримки посольства Данії. У роботах взяли участь більше тисячі місцевих волонтерів, які працювали на локації понад десять тижнів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button