Селяни біля Рівного порізали на дрова храм XVIII століття
Дерев’яну церкву Івана Хрестителя збудували в Заборолі 1762 році.
Дерев’яну церкву Івана Хрестителя збудували в Заборолі 1762 році.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 300 днів. За цей час ми опублікували 26334 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Місцеві жителі села Забороль біля Рівного порізали бензопилами на дрова храм Івана Хрестителя XVIII століття, повідомляє краєзнавець і реставратор Микола Бендюк.
«Бензопилами порізали церкву XVIII століття і вже тракторами розрівняли територію. На вирівненій поверхні є фрагменти черепів та людських кісток», — написав він.
Бендюк повідомив Zaxid.net, що Служба безпеки обіцяла розслідувати інцидент. Водночас храм не був занесений до реєстру пам’яток архітектури. За словами краєзнавця, на місці церкви планують нове будівництво.
Дерев’яну церкву Івана Хрестителя збудували в Заборолі 1762 році. Храм використовувала громада Православної церкви України, настоятель — отець Микола Збитковський.
У 2013 році церкву спотворили ремонтом — зашили фасад вініловим сайдингом.
«Під шаром сайдингу було приховано профілювання карниза, ліквідовано віконні лиштви, нащільники та аркатурний фриз будівлі. Крім того, було замінено первісні маківки та хрести на нові маловартісні з імітацією позолоти, а над головним входом у храм з’явився напівпрозорий дашок з полікарбонату», — зазначали тоді архітектор Петро Ричков та дослідниця дерев’яних церков Волині Ольга Смолінська.
Бендюк нагадує, що у 2011 році в селі Розваж Острозького району було так само знищено церкву Кузьми і Дем’яна 1781 року спорудження. Священик і громада села порізали храм бензопилами та спалили на церковному подвір’ї.
Влада оштрафувала громаду на одну тисячу гривень, але потім надала 14 тисяч гривень на «реставрацію» вже знищеної пам’ятки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті