Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 300 днів. За цей час ми опублікували 26334 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
всі фото: Олена Холодовська, голова ОСББ

Жителі ЖК «Ірпінські Липки», який постраждав під час окупації міста навесні 2022 року, обурюються, що, попри активну відбудову міста, вони досі без житла, пише портал «Свій дім».

Будинок мали відновити до кінця 2024 року, але ремонт досі триває, супроводжуючись журналістськими розслідуваннями, скандалами з підрядниками та перетворюється на «фотозону для політиків».

Станом на кінець квітня 2025 року Ірпінь відновлений на 80%. Однак понад 150 будинків, серед яких багатоповерхівка на Гостомельському шосе, 24/1, досі не відновлені. У березні 2022 року російський літак Су-25 атакував Ірпінь, пошкодивши зокрема і ЖК «Ірпінські Липки». Пізніше сталася пожежа, і через обстріли пожежники не могли загасити вогонь. Частину квартир пошкодило, а інші були знищені повністю.

Після звільнення Київщини, ЖК «Ірпінські Липки» став однією з локацій для відвідування дипломатів, серед яких були Генсек ООН Антоніу Гутерреш, прем’єр Болгарії Кирил Петков, прем’єри Канади та Хорватії Джастін Трюдо і Андрей Пленкович, а також очільниця Бундестагу Бербель Бас. Тут також знімали кліп Kalush Orchestra на пісню «Стефанія».

У жовтні 2022 року після технічного обстеження вирішили, що будівля, попри пошкодження, залишається придатною для відновлення. Через рік ЖК «Ірпінські Липки» увійшов до списку об’єктів, які відбудовуватимуть за кошти з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Під час відбудови виникли проблеми з підрядником, так в серпні 2023 року Департамент регіонального розвитку Київської ОДА уклав угоду з ТОВ «Навітехсервіс» на капітальний ремонт будинку в Ірпені за 605 мільйонів гривень. Проте навколо тендера виник скандал, адже виявили завищені ціни та відсутність деталей у кошторисі. Єдиним конкурентом «Навітехсервіс» була компанія «Нідком», яка запропонувала ціну на 41% нижчу, але її пропозицію відхилили.

Тоді також знайшли зв’язок між керівницею «Навітехсервіс» Маріною Ткаченко та ексдепутатом Київради Денисом Комарницьким. Після публікації цього матеріалу обласна прокуратура почала перевірку. Станом на 2025 рік компанія «Навітехсервіс» разом із субпідрядником «РІАЛБУД КИЇВ» продовжує ремонтні роботи в будинку.

Окрім цього голова ОСББ «Ірпінські Липки» Олена Холодовська неодноразово у соцмережах зазначила, що робота підрядника ведуться неорганізованою, що призводить до крадіжок та іншої безвідповідальності. Наприклад відсутність даху над частиною секції спричинила затоплення деяких квартир через дощі.

Департамент регіонального розвитку Київської ОДА вказує, що однією з причин затримки відновлення будинку є його великий розмір і наявність шести секцій. Згідно з проєктом, відновлення включає оздоблення квартир, встановлення сантехніки, меблів, освітлення та газових котлів, і ці роботи мають бути виконані в кожній секції.

Станом на квітень 2025 року виконано 95% демонтажу та підсилення конструкцій, 65% робіт з упорядкування фасаду, 90% заміни вікон та 60% відновлення даху. Оздоблення всередині секцій виконано на таких етапах: у п’ятій та шостій секціях — 65%, у третій та четвертій — 50%, а в першій та другій — 20%.

Окрім цього називають і інші причини: так були виявлені недоліки в проєктно-кошторисній документації, через що довелося вносити корективи, що призупинило процес здачі робіт. Крім того, фасадні та покрівельні роботи неможливо було виконувати в зимовий період.

Ще однією причиною є відсутність фінансування на 2025 рік, оскільки в постанові Кабміну не зазначено виділення коштів для цього проєкту. Окрім того, голова ОСББ проти публічності та громадського контролю, і відмовляє команді ГО «Сміливий Ірпінь» у моніторингу відбудови. За словами активістів, їхній моніторинг допоміг іншим будинкам уникнути деяких проблем з відбудовою. Всі ці фактори разом призвели до того, що люди досі не можуть повернутися додому.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button