Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 301 днів. За цей час ми опублікували 26341 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/zhytniy.rynok

Зараз на сайті Київради збираються голоси дві різні петиції щодо Житнього ринку. Дев’ятого квітня група активістів опублікувала петицію №13492 проти приватизації — за 17 днів до завершення їй бракує кількасот голосів із шести тисяч необхідних.

Натомість компанія Inzhur, яка пропонує приватизувати ринок, запустила петицію №13509, яка вже набрала необхідні голоси. Переважну частину голосів забезпечили інвестори, які поширювали посилання на неї в соцмережах.

Обидві петиції містять у назві формулювання «за збереження Житнього ринку», однак є протилежними за змістом. Дослідниця монументального мистецтва Олена Борисова називає петицію від Inzhur маніпулятивною та загрозливою. Так, приватизація подається як єдиний шлях збереження ринку.

«Приватизація означає втрату контролю громади і міста над об’єктом. Історія приватизацій в Україні засвідчує численні приклади знищення об’єктів архітектури, незважаючи на “умови договору”. Жоден приватний власник не буде гарантом збереження автентичності, якщо прибуток стане головним пріоритетом», — наголошує вона.


Борисова також вважає, що Inzhur перебільшує стан руйнування ринку. Так, у петиції йдеться про аварійний стан будівлі та неможливість використання з посиланням на рішення суду 2022 року. Однак у згаданому рішенні не йдеться про аварійність. Насправді ринок функціонує, він не є повністю занедбаним. Потреба у реставрації та модернізації — не аргумент для приватизації.

Натомість петиція №13492 від громади пропонує надати Житньому ринку охоронний статус, розробити програму реставрації та розвитку ринку в комунальній власності, залучити публічні та грантові джерела фінансування.

Нагадаємо, у 2018 році забудовник Совських ставків запускав петицію за «вирішення екологічної катастрофи», що насправді містила вимогу підтримати забудову. Петиція зібрала необхідну кількість голосів менш як за місяць, чому сприяли популярні київські медіа.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button