Активісти відновили двері у старій садибі на Лук’янівці (фото)
Цим дверям майже 120 років.
Цим дверям майже 120 років.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 307 днів. За цей час ми опублікували 26374 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
24 травня ГО «Справжній Київ» презентувала відновлені двері старої садиби на Лук’янівці.
Садиба на Нагірній, 2 постраждала від вибухової хвилі навесні 2024 року. Протягом року волонтери, погодивши з власниками, підтримували садибу і перетворювали її на мистецький простір.
Вони виконали поточний ремонт даху та відновили вхідні двері, що збереглися з 1909 року.
Двері, хоча й зазнали руйнувань через погодні умови, були повністю відновлені до автентичного вигляду за допомогою фахівців. Частину робіт активісти проводили самостійно, а найскладніші деталі, зокрема копії втраченого декору, виготовила компанія «Бережа» на благодійних засадах.
Презентація відбулася за участі істориків, колекціонерів та митців і стала яскравим початком виставкового сезону 2025 року в старій садибі.
Активісти зазначають, що садибу на Нагірній, 2 збудували в 1909-1910 роках для капітана Євгенія Черняєва за проєктом техніка Аркадія Савченка.
Черняєви жили тут до 1917-22 років, після чого дім перейшов до лікаря Іоїля Завістовського.
У 1970-80 роках садиба належала Миколі Тумаркіну, конструктору космічних магнітофонів. Після його смерті у 2021 році, будинок став власністю його нащадків.
У 2002 році будинок зазнав значних пошкоджень від пожежі. В 2024 році, після вибуху російської ракети, було пошкоджено вікна та двері.
З квітня 2024 року тут діє культурний простір ГО «Справжній Київ», де тривають реставраційні роботи та проводяться культурно-освітні заходи, такі як лекції та виставки.
Зазначимо, що про історію ГО «Справжній Київ» та про те, як вони відновлюють Київ ми писали у даному матеріалі.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті