«Київські каштани просто старіють» – заступник директора ботсаду ім. М. Гришка
З хорошого - аномально холодна весна не сильно вплинула на квітування каштанів.
З хорошого - аномально холодна весна не сильно вплинула на квітування каштанів.
Заступник директора Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка Микола Шумик в інтерв’ю для РБК-Україна розповів про стан київських каштанів та загрозу їх зникнення.
Він зазначив, що каштани — це живі організми, які старіють, а нові дерева останні десять років не висаджують.
За словами Миколи Шумика, каштани в Києві були посаджені ще в середині та раніше 20-го століття, а в умовах міста каштани живуть близько 70-80 років — саме тому з часом вони поступово зникають. А через те, що нові каштани майже не висаджують — їх стає менше.
Крім того, каштани страждають від каштанової молі, яка гризе їхні листки. Окрім молі листю загрожують некрози (відмирання частини рослин), що відбувається через ослаблення імунітету, спеку та забруднене повітря.
Війна також впливає на стан каштанів, але тільки через механічні пошкодження від вибухів та осколків. В цілому ж каштани, як і інші рослини, пережили багато складних умов і вже мають природний імунітет і навіть забруднення повітря не має великого впливу на їхнє здоров’я, адже рослини еволюціонували для таких змін. Взагалі, якщо дерево здорове, воно може самостійно боротися з більшістю проблем.
Вчений також підбадьорив тим, що аномально холодна весна не сильно вплинула на квітування каштанів. Хоча в деяких місцях заморозки могли пошкодити молоді листки, загалом каштани почуваються добре. Микола Шумик зазначив, що найбільше каштанів росте в центральних районах Києва, де є найстаріші дерева. На Лівобережжі, де є піщані ґрунти, каштани почуваються гірше через погані умови ґрунту та забруднене повітря. Тому там їх менше, і вони частіше випадають.
Нагадуємо, що майстерня Ганни Круть Love Mosaic випустила набір для створення мозаїки зображення київського каштана- кошти з цього набору мали піти на відновлення мозаїки на стіні дитячої художньої студії імені Осташинського в Києві.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті