Львівські велосипедисти виміряли «реальну» протяжність велодоріжок міста
До офіційної статистики зараховано двосторонні доріжки як такі, що мають подвійну протяжність.
До офіційної статистики зараховано двосторонні доріжки як такі, що мають подвійну протяжність.
Велосипедна мережа Львова становить 99 кілометрів, порахували члени Львівської асоціації велосипедистів.
Ухвалена у 2023 році Програма розвитку велотранспорту Львова декларує 136,5 кілометра наявної мережі. За даними Департаменту мобільності міськради, протяжність станом на березень цього року сладала близько 140 кілометрів. Велоактивісти, однак, припустили, що йдеться про нерівноцінні ділянки, а також до статистики зараховано двосторонні доріжки як такі, що мають подвійну протяжність.
Асоціація використала базу геопросторових даних OpenStreetMap. OSM — щось на зразок Вікіпедії для карт. Застереження — база наповнюється волонтерами за допомогою пристроїв, обладнаних GPS-приймачами, тобто можна припустити, що деякі об’єкти не потрапляють у базу за відсутності добровольців на місцях. Водночас активістська група вносила правки й уточнювала дані протягом кількох місяців.
Результати показують, що Львів має 71 кілометр односторонніх ділянок та 28 кілометрів двосторонніх велодоріжок. При цьому велосмуги, облаштовані з двох боків вулиці, рахували як дві односторонні: наприклад, 550-метрові смуги на вулиці Левандівській додали до статистики 1100 метрів.
Найбільша частка веломережі (понад 38 кілометрів) припадає на тротуари: велосипеди їдуть або поміж пішоходів, або маркованою частиною.
Виокремлені велодоріжки становлять 29,8 кілометра, при цьому значна частина припадає на маршрути Львів—Брюховичі та Львів—Винники, які насправді можна вважати тротуарами.
«Повертаючись до тези “Львів — лідер за велодоріжками”, можна говорити про трохи більше 20 кілометрів такого типу велоінфраструктури », — зауважують автори дослідження.
Велосмуги становлять 27 кілометрів.
До мережі не зараховували смуги маршрутного транспорту (віднедавна правила дорожнього руху дозволяють велосипедистам рухатись ними незалежно від наявності розмітки).
Переглянути результати підрахунків та інтерактивні карти можна на сторінці проекту — merezha.lav.org.ua. Статистику заплановано оновлювати раз на місяць.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті