ЄС нібито заборонить авіакомпаніям стягувати плату за ручний багаж. Це перемога чи навпаки?
У пропозиції Єврокомісії йдеться про два предмети багажу, один із яких і так дозволено проносити без оплати.
У пропозиції Єврокомісії йдеться про два предмети багажу, один із яких і так дозволено проносити без оплати.
Єврокомісія з транспорту та туризму проголосувала за проєкт, який заборонить авіакомпаніям стягувати додаткову плату за ручну поклажу певного, визначеного законодавцями об’єму. Пропозиції надалі має розглянути Європарламент.
Це відповідь на скаргу європейських споживачів на сім авіакомпаній — Easyjet, Norwegian, Ryanair, Transavia, Volotea, Vueling та Wizzair — за стягнення надмірної плати за ручну поклажу.
«Пасажири повинні мати право провозити на борту одну особисту річ, таку як сумочка, рюкзак або ноутбук (максимальні розміри 40x30x15 см (18 літрів — ред.), та одну невелику ручну поклажу (максимальні розміри 100 см та 7 кг) без додаткової плати», — йдеться у пресрелізі.
Для порівняння, зараз Ryanair дозволяє безкоштовно проносити на борт сумку розмірами до 40х20х25 (20 літрів). За будь-який додатковий предмет багажу потрібно платити. Подібні вимоги у Wizzair.
Таким чином, у пропозиції Єврокомісії йдеться про два предмети багажу, один із яких і так дозволено проносити без оплати.
Речник асоціації європейських авіакомпаній Airlines for Europe попередив, що це може призвести до подорожчання авіаквитків, повідомляє Euronews.
Законодавці виходять із того, що додаткові стягнення, — які становлять левову частку доходів лоукостерів, — роблять кінцеву вартість квитка непрозорою. Однак у разі закладення збору за багаж у вартість квитка, переплачуватимуть ті, хто й так подорожує з маленькими сумками.
Також Єврокомісія пропонує заборонити авіакомпаніям відокремлювати від сім’ї дітей 12 років і менше. Стягування окремої плати за вибір місць у літаку є ще одним вагомим джерелом прибутку лоукостерів — без додаткової плати система призначить випадкові місця в різних частинах літака.
Ryanair свідома того, що безліч додакових зборів викликає роздратування у пасажирів, і побудувала на жартах щодо цього свою комунікацію у соцмережах, наголошуючи, що безглуздо очікувати кращий сервіс за «19,99 євро». Втім, авіакомпанія не згадує, що вартість навіть стандартних квитків на рейси значно коливається, й може сягати 200-250 євро.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті