Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Візуалізація

На Андріївському узвозі реставрують будинок №18 — пам’ятку 1879 року. Проєкт передбачає виключно консерваційно-відновлювальні роботи — без надбудов, перепланувань чи втручань у первісну структуру, повідомила Вечірньому Києву Марина Соловйова, директорка Департаменту охорони культурної спадщини.

Довгий час будинок занепадав. У 2021 році остаточно провалився дах. Прокуратура подала позов на власника, й суд зобов’язав того укласти охоронний договір.

Червень 2021 року. Фото: facebook.com/chesno.kyiv

Торік власник презентував консультативній раді архітектурну концепцію реставрації: першочергові протиаварійні та реставраційні заходи. Водночас Соловйова не змогла назвати терміни завершення робіт — це залежить від коштів, які власник готовий вкласти у відновлення.

Візуалізація
Візуалізація

Будинок у стилі історизму звели майже півтора століття тому за проєктом київського архітектора Павла Спарро. Через дванадцять років споруда змінила вигляд внаслідок реконструкції, яку зробив інженер Андрій Фердинанд Краус.

Архівне фото

Однією з особливостей будинку є старовинні різьблені двері.

Фото: facebook.com/korob.anton

Після реконструкції будинок перейшов у власність родини ювеліра Йосифа Ребьонка. Після його смерті у 1943 році приміщення зайняли художники. Тут діяли 18 майстерень.

Будинок у 2015 році. Фото: AndriiDydiuk

Слід зазначити, що за фасадною будівлею ховається цілий комплекс будинків — щонайменше чотири закинуті наразі споруди. У 2004 році Подільська райадміністрація передала будинок в оренду фірмі «Авіантбуд», що протягом 2004–2007 років скуповувала всі будинки комплексу, заплативши до бюджету приблизно три мільйони гривень. 

Зображення: Мапа реновації


Як виявили журналісти проєкту Схеми, «Авіантбуд» укладала охоронний договір на фасадний будинок ще у 2007 році. Тоді мали провести реставраційні роботи упродовж 2009 року, а також взяти участь у ремонті всього Андріївського узвозу. Цього так і не сталося.

Фото з дрону: Дмитро Кононенко

У рішенні Київради 2010 року, за мерства Леоніда Черновецького, йдеться про продаж ділянки «для будівництва, експлуатації та обслуговування житлових апартаментів з офісним центром, закладами торгівлі, громадського харчування та підземним паркінгом».

У 2000-х роках художників виселили. Торік пам’яткоохоронець Дмитро Перов повідомляв, що з приміщень вивозять полотна та пензлі, що лишилися, — готують будівлю до реставрації.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button