Сонячна енергія вберегла Європу від блекаутів під час екстремальної спеки
Натомість атомні електростанції довелося призупиняти через надто високу температуру води в річках, що охолоджує реактори.
Натомість атомні електростанції довелося призупиняти через надто високу температуру води в річках, що охолоджує реактори.
Через хвилю спеки, що охопила на початку липня Європу, люди стали частіше вмикати кондиціонери, і щоденне споживання електроенергії зросло на 14%. Та водночас вдосталь сонячного світла підвищило продуктивність сонячних електростанцій, завдяки чому енергосистема витримала стрес-тест, повідомляє Euronews.
Так, між 28 червня та другим липня споживання в Іспанії стрибнуло на 14%, у Франції — на 9%, у Німеччині — на 6% у порівнянні з попереднім тижнем, коли було ще не так спекотно.
«Попри сильне навантаження європейські мережі пройшли стрес-тест, і сонячна енергетика відіграла головну роль у підтримці їхнього функціонування», — зазначив Павел Чижак із аналітичного центру Ember.
Цей червень побив рекорд за сонячною генерацією в Євросоюзі, що сягнула 45 ТВт-год. Це на 22% більше, ніж роком раніше. Мережі наповнилися дешевою та чистою електроенергією у денні години. У розпал екстремальної спеки СЕС постачали до 50 ГВт-год у Німеччині, що становить 33-39% всієї генерації у країні.
Натомість атомні електростанції погано впоралися зі спекою. У Франції 17 з 18 атомних станцій зіткнулися зі зниженням потужності, а деякі довелося повністю зупинити через високу температуру води в річках, яку використовують для охолодження реакторів. Швейцарська АЕС Бецнау зменшила потужність вдвічі, коли температура води в річці Ааре піднялася до 25 градусів.
Інші елементи енергосистем також не витримують екстремальне потепління. Наприклад, перегрів кабелів став ймовірною причиною відключення електроенергії в Італії першого липня.
Та хоч сонячна енергія й рятувала європейські мережі вдень, через недостані ємності акумуляторів призвели до зменшення енергопостачання вночі. Це підвищило вартість енергії.
За даними Ember, дисбаланс між попитом і пропозицією призвів до того, що середньодобові ціни на електроенергію в деяких країнах подвоїлися або навіть потроїлися.
У період із 24 червня до 1 липня середньодобові ціни на електроенергію злетіли на 175% у Німеччині, на 108% у Франції, на 106% у Польщі та на 15% в Іспанії. Під час вечірнього піку першого липня ціни підскочили вище 470 євро за МВт-год у Польщі та 400 євро за МВт-год у Німеччині.
Нагадаємо, у квітні в Іспанії та Португалії стався масштабний блекаут, у якому місцеві праві політики звинуватили залежність від сонячної енергії. Ми розбирали, що насправді трапилося.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті