Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Natalie Sysko / Unsplash

Від липня уряд почав тестувати новий спосіб розрахунку соціальної допомоги, заявдяки чому деякі категорії зможуть отримувати більші виплати, повідомляє Міністерство соціальної політики.

Виплати призначатимуть за принципом єдиної допомоги, що об’єднує декілька чинних. Зокрема, це має спростити процедуру — родині не потрібно займатися оформленням кількох видів виплат окремо.

Режим «базової соціальної допомоги» охоплює тих, хто вже отримує виплати як малозабезпечені сім’ї, багатодітні сім’ї, батьки-одинаки, батьки, що не мають змоги отримувати аліменти.

Базова величина — це мінімальний обсяг доходу, який має бути на сім’ю: 4500 гривень на одну людину. Він поширюється на першого члена сім’ї, кожну неповнолітню дитину та осіб з інвалідністю. На кожного наступного члена сім’ї передбачено 70% базової величини (3150 гривень), з корегуючими коефіцієнтами для пенсіонерів (залежно від стажу роботи — 53-88%).

Розмір соціальної виплати рахують так: сукупний розмір базової величини на всіх членів родини віднімають від середньомісячного сукупного доходу сім’ї. До складу сім’ї входять: чоловік, дружина, діти, непрацездатні батьки, що проживають разом, а також не одружені офіційно пари зі дітьми, що живуть разом.

Наприклад:

  • мати, яка не працює і не має доходів, та дитина двох років. Наразі вони отримують а) допомогу малозабезпеченим сім’ям та б) допомогу при народженні дитини, — що становить 6500 гривень. Після оформлення базової допомоги, зможуть отримувати загалом 9000 гривень;
  • родина з п’яти осіб: мати, троє малолітніх дітей і батько, який отримує мінімальну зарплату. Наразі отримують допомогу при народженні дитини, допомогу багатодітним та допомогу малозабезпеченим — разом 10 500 гривень. Із базовою допомогою їм виплачуватимуть 14 010 гривень.


Родина, яка має право на базову соціальну допомогу, може обрати — отримувати новий вид допомоги або звичайні види допомог, які вже має зараз.

Юристка «Донбас SOS» Богдана Гончар зауважує, що базову соціальну допомогу можна поєднувати з деякими іншими видами підтримки: допомогою ВПО, субсидією на оплату комуналки тощо. Базова допомога не поєднується саме з тими виплатами, які вона вже перекриває.

Водночас вона звертає увагу, що умови, через які в оформленні базової допомоги можуть відмовити, доволі жорсткі: наявність працездатних осіб, що не працювали й не навчалися потягом останнього року, мають автомобіль новіший за 15 років, купували валюту на суму понад 100 тисяч гривень чи мають заощадження тощо.

На участь у програмі можна подаватись з першого липня як через Дію, так і Пенсійний фонд. Розмір виплат буде розраховуватись автоматично.

Пілотний проєкт діятиме два роки. Якщо він виявиться успішним, доступ до нього спростять і розширять на інші категорії отримувачів.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button