В столиці нарешті прибрали завали будівлі Академії Бойчука, яку пошкодила російська ракета більше року тому
Ще минулого року керівництво академії скаржилося, що через затримку з розбором завалів страждає українське мистецтво.
Ще минулого року керівництво академії скаржилося, що через затримку з розбором завалів страждає українське мистецтво.
Ректорка академії Олена Осадча повідомила, що на початку липня у Києві завершили демонтаж завалів корпусу Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, куди влучила ракета весною 2024 року.
Розбір проводили за підтримки ЮНЕСКО, уряду Японії та Міністерства культури України.
Олена Осадча зазанчила, що ракетний удар зруйнував праве крило головного корпусу Київської академії Бойчука. Там знаходились музей культурної спадщини Михайла Бойчука, кафедра монументального живопису, спортивна зала та конгрес-хол.
Саме в конгрес-холі була виставка «Українська жінка в полум’ї війни», а також зберігалися дипломні роботи випускників, зокрема декоративно-прикладного мистецтва. Під завалами опинилися твори графіки Марії Котляревської.
Під час розбору завалів виявили майже неушкоджені ікони, твори з гарячої емалі, мозаїки, фрески, гобелени, вишивку, ювелірні вироби і фонди кафедри живопису.
Найбільше постраждали арткостюми, текстиль та вишивка, які також потребують професійної реставрації, але ЮНЕСКО готове допомогти з цими роботами.
Розбір завалів тривав два тижні, з 23 червня по восьме липня 2025 року. Підрядники демонтували аварійні стіни, вивезли будівельний брухт і допомогли знайти вцілілі твори та фрагменти з архівів Академії.
Але зазначимо, що восени 2024 року керівництво Академії повідомило, що більше пів року не може отримати дозвіл на розбір частини завалів. Тоді креативна директорка Українського інституту Тетяна Філевська скаржилася, що через бюрократію та бездіяльність держструктур гине українське мистецтво. Так вона наголошувала, що під завалами залишилися найкращі роботи студентів та викладачів за останні десятиліття, а адміністрації не дають дозволу забрати роботи, адже відповідні служби мають безпечно розібрати руїни.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті