Для багатьох молодих британців виграти будинок в лотерею здається реалістичнішим, ніж заробити на нього
В країні набирають популярності квартирні лотереї, що свідчить про кризу житла, що поглиблюється.
В країні набирають популярності квартирні лотереї, що свідчить про кризу житла, що поглиблюється.
Компанія Omaze з 2020 року проводить квартирні лотереї в Британії. Попри явні факти виграшів, дехто бачить у цьому негативну тенденцію для країни, пише The Independent.
Участь у розіграші проста: є безкоштовне голосування поштою, або можна заплатити десять фунтів стерлінгів за 15 заявок, 25 фунтів стерлінгів за 40 заявок, 150 фунтів стерлінгів за 320 заявок або скористатися багаторівневим щомісячним планом підписки. Коли лотерея завершується, один переможець отримує будинок, а також 250 000 фунтів готівкою для облаштування житла.
Такі розіграші стали дуже популярними, і вже багато людей взяло в них учать. Але ця популярність вказує на сумнішу картину: головний приз у сучасній Британії вже не мільйони в Національній лотереї, а можливість мати будинок без іпотеки.
Зростання популярності лотерей Omaze співпало з проблемами на ринку житла, зростання цін на нерухомість та сумний стан ринку оренди. Для багатьох молодих людей можливість виграти будинок у лотереї виглядає реалістичніше, ніж мати гарну кар’єру та заробити на нього.
Наприклад Генрі, 28-річний музичний публіцист, який витратив 500 фунтів стерлінгів за останні три роки на участь у лотереї будинку через Omaze, сподівається, що наступним буде він. Він бере участь у розіграшах кожні шість місяців, витрачаючи від 50 до 75 фунтів стерлінгів. Його головна мета — стати власником житла, що здається йому неможливим через його поточне фінансове становище. «Іноді мені здається, що мої шанси виграти через Omaze кращі, ніж купити щось у Лондоні», — каже він. «Я просто думаю: «До біса все, я просто витрачу 100 фунтів стерлінгів, щоб виграти цей будинок за чотири мільйони фунтів стерлінгів – можливо, це все вирішить».
В маркетингових відео Omaze часто підкреслюється можливість почати «нове життя» в розкішній власності і Генрі постійно фантазує, як здасть цей будинок у оренду футболісту Прем’єр-ліги і переїде за місто.
Зазначимо, що в одному з турів лотереї компанія розігрувала георгіанський будинок у селі Батістон. Данний будинок розташований на березі річки Авон, недалеко від міста Бат, має шість спалень, три ванні кімнати та доглянутий сад (з приватним доступом до річки).
В іншому мова йшла про п’ятимільйонний будинок у Вікторія Парк в Лондоні. Це будинок у вікторіанському стилі з вікнами висотою майже дев’ять метрів. Загалом у 2024 році було проведено 13 розіграшів призів, а вартість нерухомості перевищила 40 мільйонів фунтів. А зараз розігрується будинок вартістю у три мільйони фунтів стерлінгів з видом на затоку Порткотан, що знаходиться біля популярного містечка Падстоу. Пляж Порткотан всього у кількох кроках.
Але те, що люди шукають шанси виграти будинок через лотерею замість того, щоб купити його традиційним способом, показує, що на ринку нерухомості є проблеми.
«Раніше ми продавали квартири тим, хто купував житло вперше», — каже Воррен Прайс, керуючий директор агентства нерухомості. «А тепер люди купують квартири як інвестиції, і це зменшує кількість доступних квартир на ринку, що призводить до зростання цін».
Зараз середній вік покупця першого житла у Великій Британії — 33 роки, а в Лондоні — 36. Прайс зазначає, що багато людей розчаровуються через високі орендні ставки та неможливість заощадити на внесок для покупки житла. Тому для них участь у лотереї виглядає як єдиний шанс.
Omaze — не єдина компанія, яка проводить такі розіграші. Інша компанія, Raffle House, працює за подібною схемою, також частково жертвуючи гроші на благодійність і проводячи розіграші будинків.
Ситуація з розіграшами може вийти з-під контролю, вважає Келвін Елліотт, експерт з Property Sale Watchdog. Він каже, що через зростання популярності таких лотерей, можуть з’явитися шахраї, які копіюватимуть модель Omaze і створюватимуть незаконні компанії, щоб обдурити гравців. Тобто він вбачає у цьому всьому ризик появи певних незаконних схем.
Іншою проблемою є те, що для декого ці конкурси стають схожими на азартні ігри. Адже люди постійно купують лотерейки, витрачаючи на це сотні чи навіть тисячі фунтів стрелінгів.
Крім того, хоча Omaze обіцяє віддавати 80% від доходів на благодійність, це не завжди виконується прозоро, і є сумніви щодо фактичного розподілу коштів. Переможці часто стикаються з проблемами: виграні будинки можуть бути занадто дорогими для утримання або взагалі непридатні для проживання.
Omaze — це безпрограшна бізнес-модель, в команії заробляють гроші, а люди виграють будинки. Але тенденці досить тривожні, так зазначимо, що раніше компанія Omaze працювала в США, де стикалася з кількома скандалами.
У 2021 році на неї був поданий колективний позов, який звинувачував компанію в організації «незаконних лотерей» та введенні в оману громадськості щодо розподілу коштів на благодійність. Крім того, у 2019 році Omaze потрапила під розслідування в Каліфорнії за порушення правил лотерей. Компанія заявляла, що звинувачення безпідставні, але все ж внесла зміни в політику реклами безкоштовного входу в розіграші.
.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті