Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Eugenia Pankiv / Unsplash

В Івано-Франківську пройшли громадські слухання щодо нового проєкту забудови старого центру міста — він передбачає будинки до 24 поверхів, повідомляє Репортер.

Проєктом забудови 173 ділянок на вулицях Мельника, Сахарова, Чорновола, Шевченка і Січових Стрільців займалася львівська фірма «Містоплан». Його розробили на основі рішення сесії від вересня 2022 року.

Ініціатором розробки детального плану території виступив Промприлад, замовник — Департамент містобудування та архітектури.

Загалом проєкт охоплює близько 30 гектарів, із яких наразі опрацювали близько дев’яти. Забудова передбачає каскадність.

«Завдання — створити нову лінію забудови, яка б “читалась”. Тут ми маємо 24 поверхи, тут — 22 поверхи, а тут — вісім поверхів. Така поверховість для того, щоб створити впізнаваний, гарний, чіткий силует цього міста і відтінити все те, що було набудоване у 2000-2010-х роках, оцей весь жах. Для цього нам потрібна контрастна гарна архітектура», — заявив архітектор «Містоплану» Віталій Коваленко.

Архітектор «Містоплану» Віталій Коваленко. Фото: report.if.ua

«Ми так бачимо силует міста. Хочеться зробити щось знакове. Бо, якщо глянути, наприклад з Пасічної, Івано-Франківськ виглядає, ніби підстрижений бензопилою. Хочеться, щоб були акценти, щоб силует був впізнаваний», — додає він.

Видання Галка перераховує головні локації, які наразі розглядаються для забудови:

  • добудова П-подібного житлового будинку до багаторічної забудови на вулиці Мельника, зі створенням внутрішнього двору. Саме у цій частині пропонується висота у 20-24 поверхи;
  • забудова ділянки на вулиці Коновальця, 10-12 поверхів;
  • добудова житлового комплексу біля телевізійної вежі, 11-12 поверхів;
  • перебудова заводу Промприлад під торгово-офісний і розважальний центр. У Промприладі наголосили, що не мають стосунку до планів житлової забудови й подавали пропозиції виключно щодо власних орендованих ділянок;
  • кілька будівель на 6-16 поверхів планують збудувати на ділянках, що належать Університету короля Данила. На його території уже розміщена одна багатоповерхівка. Директором Університету є Андрій Луцький, який також є бенефіціаром будівельної фірми Blago. Втім, наразі не повідомляють, хто буде забудовником.

Проєкт викликав обурення у багатьох мешканців, присутніх на обговоренні. Зокрема, висловили стурбованість відсутністю дитсадків та шкіл, іншої інфраструктури.

«Були чудові зміни до генплану в 2018 році, тут чітко вказано, що максимальна забудова в центрі міста — чотири поверхи, — зазначає громадський активіст Ростислав Шпук. — Зараз у місті уже транспортний колапс, машину припаркувати немає де».

Проєктувальники сверджують, що заторам запобіжить концепція 15-хвилинного міста: мовляв, все необхідне буде розташовано у пішій доступності, й автомобілів жителі нової забудови не потребуватимуть.


У Франківську немає пожежних драбин висоти, розрахованої на 22-24-поверхівки, однак проєктувальники планують додати протипожежні ліфти.

«Цей проєкт зачіпає історичні локації, де ще збереглася малоповерхова забудова. Не можна чіпати вулиці Шевченка, Січових Стрільців, Сахарова, до неї у мене свої сентименти, бо там колись жила моя прабабця», — каже військовий Олег Наворенський.

На вимогу присутніх, департамент містобудування та архітектури погодився провести за кілька тижнів ще одні громадські слухання.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button