У Львові закінчили демонтаж Пагорбу слави та ексгумацію поховань
Загалом виявили 355 людських решток. Львів готовий обміняти їх на українських захисників.
Загалом виявили 355 людських решток. Львів готовий обміняти їх на українських захисників.
16 липня на Пагорбі Слави у Львові завершили ексгумацію поховань. Ще раніше на території радянського меморіалу, присвяченого загиблим у Другій світовій війні, демонтували вхідні колони та конструкцію «вічного вогню», повідомляє міська рада.
Пагорб Слави зводили у 1945–1950-х роках на вулиці Пасічній. Сюди перепоховали червоноармійців, радянських партизанів і співробітників НКВС, які загинули під час Другої світової війни, зокрема майора Степана Путіна і спецагента-розвідника Миколи Кузнєцова. У міськраді зазначають, що родичі останнього неодноразово зверталися з проханням повернути тіло до Росії.
Дослідження та ексгумацію поховань на Пагорбі Слави розпочали першого травня — з дозволу Міністерства культури. Роботи виконували фахівці меморіально-пошукового центру «Доля».
Загалом виявили 355 людських решток: 251 в індивідуальних могилах та 84 — у трьох братських. У ще одній, четвертій, братській могилі, знаній як поховання часів Першої світової війни, людських решток не знайшли взагалі.
Ексгумацію Кузнєцова та Путіна проводили за окремим протоколом. Ці рештки вже перепоховали на спеціально визначеному місці на Голосківському цвинтарі. Мер Андрій Садовий заявив, що місто готове обміняти всі ці останки на українських захисників.
Під час ексгумації виявили невідповідність кількості надмогильних плит і поховань, а також — «дуже мало супровідного матеріалу»: гудзики, залишки уніформи, взуття та гвардійські значки. Рештки відфотографували. Однак аналізи ДНК не робили, бо на такий вид досліджень потрібні окремі дозволи, — як і для проведення судово-медичної експертизи.
«Вічний вогонь», металеві гірлянди з колон та паркану передали до музею «Територія терору».
Ділянку приберуть від будівельного сміття та вирівняють. Після цього почнеться відкрита дискусія про нове значення і використання цієї території.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті