Житловий Кодекс скасовують. Які це може мати наслідки?
Так хочу створити житлово-будівельні кооперативи та виселяти зі службового житла при втраті роботи.
Так хочу створити житлово-будівельні кооперативи та виселяти зі службового житла при втраті роботи.
Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт 12377 «Про основні засади житлової політики», яким скасовується Житловий кодекс.
Законотворці пояснювали, що новий законопроєкт був зумовлений тим, що діючий Житловий кодекс України, розроблений у 1983 році, вже не відповідає сучасним умовам, зокрема ринковій економіці. І попри прийняття Конституції України в 1996 році, його принципи досі базуються на радянських нормах.
Також за словами авторів закону, в Україні понад 650 тисяч сімей потребують покращення житлових умов, але вільних квартир у комунальних фондах немає.
Крім того, в країні є майже чотири з половиною мільйона внутрішньо переміщених осіб, яким потрібно нове житло. А незважаючи на те, що 90% житла в приватній власності здається в оренду, все ще немає доступної соціальної оренди. Зазначимо, що походження цифри в 90% невідомо, законотворці кажуть, що це експертна оцінка.
За новим законопроєктом планується :
Багато питянь викликали саме норми, які стосуються службового житла. Так за новим законом Державний житловий фонд та житловий фонд територіальних громад розподіляються на два типи житла: на соціальне житло, яке надається громадянам за доступними цінами, зокрема для тих, хто не може собі дозволити комерційне житло.
І службове, яке яке надається працівникам певних органів або підприємств для тимчасового проживання, і воно не може бути продане або передано в інші руки. Це тимчасове житло для працівників. У Житловому кодексі були обмеження на виселення осіб із службових житлових приміщень без надання їм іншого житла, а у новому законопроєкті йдеться, що якщо людина втрачає роботу або припиняються трудові відносини з підприємством, яке надало їй службове житло, вона може бути виселена з цього житла, навіть якщо раніше проживала там багато років і навіть якщо не знайшла нове.
Також нагадуємо, що новий закон передбачає створення Єдиної інформаційно-аналітичної житлової системи, куди вноситимуться дані про житло приватного сектору, а також житловий фонд територіальних громад і держави.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті