Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: lun.ua

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт 12377 «Про основні засади житлової політики», яким скасовується Житловий кодекс.

Законотворці пояснювали, що новий законопроєкт був зумовлений тим, що діючий Житловий кодекс України, розроблений у 1983 році, вже не відповідає сучасним умовам, зокрема ринковій економіці. І попри прийняття Конституції України в 1996 році, його принципи досі базуються на радянських нормах.

Також за словами авторів закону, в Україні понад 650 тисяч сімей потребують покращення житлових умов, але вільних квартир у комунальних фондах немає.
Крім того, в країні є майже чотири з половиною мільйона внутрішньо переміщених осіб, яким потрібно нове житло. А незважаючи на те, що 90% житла в приватній власності здається в оренду, все ще немає доступної соціальної оренди. Зазначимо, що походження цифри в 90% невідомо, законотворці кажуть, що це експертна оцінка.

За новим законопроєктом планується :

  • Встановлювати принципи житлової політики, що відповідають міжнародним стандартам ЄС, а також забезпечувати гарантії захисту права на житло.
  • Розробити Державну стратегію житлової політики.
  • Розвивати державно-приватне партнерство для вирішення житлових проблем та залучення міжнародних партнерів.
  • Визначати механізми формування та управління державним, комунальним та приватним житловим фондом, включаючи соціальне та службове житло.
  • Надавати житло з державного та комунального фонду на умовах оренди з цільовим призначенням, з регулюванням орендної плати через механізми субсидіювання.
  • Створювати житлові та житлово-будівельні кооперативи для спільного володіння та будівництва житла.
  • Реалізовувати фінансово-кредитні механізми для набуття житла у власність за підтримки держави з обмеженнями на відчуження.
  • Стимулювати та регулювати приватну діяльність у житловій сфері та сприяти створенню інституцій для будівництва та управління доступним житлом
  • Створювати Єдину інформаційно-аналітичну житлову систему для обліку та надання відомостей про житловий фонд.

Багато питянь викликали саме норми, які стосуються службового житла. Так за новим законом Державний житловий фонд та житловий фонд територіальних громад розподіляються на два типи житла: на соціальне житло, яке надається громадянам за доступними цінами, зокрема для тих, хто не може собі дозволити комерційне житло.

І службове, яке яке надається працівникам певних органів або підприємств для тимчасового проживання, і воно не може бути продане або передано в інші руки. Це тимчасове житло для працівників. У Житловому кодексі були обмеження на виселення осіб із службових житлових приміщень без надання їм іншого житла, а у новому законопроєкті йдеться, що якщо людина втрачає роботу або припиняються трудові відносини з підприємством, яке надало їй службове житло, вона може бути виселена з цього житла, навіть якщо раніше проживала там багато років і навіть якщо не знайшла нове.

Також нагадуємо, що новий закон передбачає створення Єдиної інформаційно-аналітичної житлової системи, куди вноситимуться дані про житло приватного сектору, а також житловий фонд територіальних громад і держави.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button