Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Jan Jakub Nanista / Unsplash

Уряд запускає експериментальний проєкт, який усуває поділ на проєктувальників і будівельників, повідомила прем’єрка Юлія Свириденко.

Тестовий проєкт «Проєктуй і будуй» запускають, щоб спростити та пришвидшити будівництво та відновлювлення житла й інфраструктури. Він триватиме два роки.

Держава проводить тендери не на проєктування, а на повну реалізацію об’єкта «під ключ». Єдиний підрядник братиме на себе відповідальність і за розробку проєктної документації, і за виконання будівельних робіт.

Цей підхід до будівництва Україна переймає з тенденції, що існує в Європі та Північній Америці — design-build. У США у 2010 році у такий спосіб було побудовано приблизно 40% нежитлових проєктів.

Вигоди

Прихильники проєктно-будівельного підходу стверджують, що він економить час і гроші для замовника. Підрядник регулює вартість у процесі проєктування, вираховуючи найвигідніші рішення вже на початковому етапі, бо сам же й займатиметься реалізацією дизайну.

Такий підхід мінімізує конфлікти між архітекторами та підрядниками та знижує ризик помилок у проєктуванні.

Ризики

Критики цього підходу зауважують, що він обмежує архітекторів у проєктуванні технічно складних і естетично неординардних будівель. Будівельники наполягатимуть на дешевших і практичніших рішеннях.

Мінімізація конфліктів між архітекторами та будівельниками може мати й інший бік: система стримувань і противаг послаблюється, авторський нагляд за будівництвом здійснює фактично той самий суб’єкт.


Коли одна фірма контролює обидва етапи, посилюються ризики неконкурентності торгів. Замовник часто втрачає можливість порівняти кілька проєктних пропозицій.

Для участі у проєктах за цим підходом і архітектори, і будівельники мусять перелаштовувати свою діяльність — засновувати архітектурно-будівельну фірму.

Нагадаємо, у березні цього року уряд спрямував понад 5,2  мільярда гривень на експериментальний проєкт комплексного відновлення п’яти громад: Бородянка, Тростянець, Циркуни, Посад-Покровське і Ягідне. Докладніше читайте в інтерв’ю «Хмарочоса» з головою Державного агентства відновлення Сергієм Сухомлином.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button