Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 11 років та 0 днів. За цей час ми опублікували 26735 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Текст відредаговано 25 липня.

Житній ринок на Верхньому Валу в Києві отримає статус пам’ятки архітектури місцевого значення, повідомляє Департамент охорони культурної спадщини КМДА, який розробив документацію.

За деякий час у Департаменті уточнили, що наказ про охоронний статус Житнього ринку ще не підписано, але буде — найближчими днями. «Хочу запевнити: зі свого боку зроблю все, щоб цей наказ був готовий якнайшвидше, — заявила директорка Марина Соловйова. — Статус щойно виявленої пам’ятки для Житнього ринку — це перший і дуже важливий крок. Наступна мета — статус памʼятки, установлений Мінкультом».

Крім самої будівлі ринку до об’єкту включено допоміжні технічні споруди, зокрема підвали.

«Робити на обʼєкті можна буде лише реставрацію. Звичайно, інвестору буде складніше: реставрація завжди дорожча і складніша, за інші роботи», — зауважує депутатка Євгенія Кулеба.


До облікової документації було включено абзац про те, що предмет охорони може бути уточнено. Це надає можливість визнання аварійним будь-якого елементу і його виключення. Тобто, під час реставрації щось можуть визначити аварійним та замінити або переробити.

Фото: Дмитро Перов

У Департаменті так пояснюють цінність ринку:

  • «Житній ринок належить до архітектури модернізму, до його “другої хвилі”, відповідає принципам функціональності та простоти форми. Має рідкісні конструктивні та художні особливості. Споруда є зразком втілення новаторських інженерних рішень, будівельних конструкцій та матеріалів; є етапним твором, що визначає рівень розвитку архітектури, інженерії, будівельних конструкцій та техніки будівництва останньої третини ХХ століття в Києві (й Україні в цілому). Також є яскравим прикладом синтезу мистецтв в архітектурі українського модернізму: монументальне панно на фасаді авторства відомої художниці Ірини Перової належить до рідкісних прикладів художнього металу в декоруванні фасадів».

Нагадаємо, наразі точаться дискусії щодо оновлення та ревіталізації Житнього ринку, де умовно можна виокремити дві ініціативи. Одну презентує група, згадана вище, другу — інвесткомпанія Inzhur, яка пропонує приватизувати ринок.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button