Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 11 років та 2 днів. За цей час ми опублікували 26739 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/kpuzndesn

Біля парку Деснянський на Троєщині комунальники встановили вуличні меблі з клумбами — такі конструкції, що мерія називає парклетами, зараз облаштовують у кожному районі Києва.

Конструкція складається з трьох дерев’яних лав і кількох бетонних клумб із кущами та квітами.

«Фахівці обрали сучасний стиль модерн за перевіреним досвідом європейських країн. Окрім цього, лави спроєктовано з урахуванням загального дизайну простору», — пояснили комунікаційники КМДА у відповідь на закид коментаторів, що дизайн надто суворий і нагадує радянські бетонні гриби на дитячих майданчиках.

Очевидно, мався на увазі стиль модернізм. Для порівняння, на зображенні ліворуч — модерн (ар-нуво, сецесія), праворуч — модернізм. Однак модернізм й особливо бруталізм справді переживають зараз відродження в сучасній архітектурі.

Alfred Wagon, Париж, 1905, фото: Siren-Com, CC BY-SA 3.0 — Sanatorium Zonnestraal у Нідерландах, 1926–1928, фото: Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed, CC BY-SA 4.0

Наразі біля цієї конструкції є лише двійко тендітних саджанців, які не дають затінку, тож у спекотний полудень лави навряд чи є функціональними.

Цього тижня вуличні меблі з озелененням облаштували біля станції метро «Звіринецька»


До кінця року в Києві планують облаштувати щонайменше ще дві такі локації.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button