Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 11 років та 323 днів. За цей час ми опублікували 29021 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
2 червня 2026 року. Фото: Андрій Ходьков, «Апостроф»

Цієї ночі під час російських обстрілів на станціях метро Києва перебували понад 41 тисяча людей, із яких десята частина — діти. Це найбільша кількість людей у метро під час нічної повітряної тривоги за останні роки. Навіть ті кияни, які раніше не ночували у підземці, розповідають у соцмережах, що цього разу спустилися як у найнадійніше укриття.

2 червня 2026 року. Фото зі сторінки facebook.com/UkrayinskyyKontent

Водночас виявилося, що багатьом забракло місця навіть стояти. Люди розміщалися навіть на ескалаторах. Деякі кияни нарікають, що забагато місця займають намети та пропонують їх заборонити.

2 червня 2026 року

«Поки над містом лунають вибухи та працює ППО, в підземці розгортаються справжні “голодні ігри” за вільний клаптик місця, — повідомляє фейсбук-паблік Київ online. — Люди масово скаржаться, що на багатьох станціях майже неможливо сісти. Частину простору займають намети, розкладні ліжка та матраци, на яких дехто влаштовується на всю ніч. У результаті десятки людей змушені стояти годинами, немов у переповненій маршрутці в годину пік».

2 червня 2026 року. Фото зі сторінки facebook.com/UkrayinskyyKontent/

«Жителі Києва, Шевченківського району, метро “Дорогожичі” (змушені) стояти в метро не одну годину під час маштабних обстрілів, — пише у тредсі користувачка __itskarili. — Я особисто в перше за декілька років спустилась в метро після обстрілу Лукʼянівки! Всі приперлися з палатками розміром із хату позаймали купу місць, де могли б ще сісти люди».

2 червня 2026 року. Фото: threads.com/@olegarh
Фото: threads.com/@olegarh

В обговоренні виокремилися три напрямки. Частина дописувачів пропонує заборонити ставити на платформах намети:

2 червня 2026 року. Фото: Андрій Ходьков, «Апостроф»

Друга частина наголошує, що люди часто користуються наметами, маючи маленьких дітей чи тварин. Крім того, чимало людей ночує в метро регулярно.

Третя ж група учасників дискусії звертає увагу на брак укриттів у Києві як таких і вбачає головну проблему саме у бездіяльності міської влади. Докладніше про це читайте в матеріалі Що відбувається з укриттями Києва на п’ятий рік повномасштабної війни?

Намети у лютому 2026 року
Намети у травні 2026 року. Фото: пресслужба Київського метрополітену

Нагадаємо, сьогодні в Києві п’ятеро людей загинули внаслідок російської атаки. Ще понад 60 постраждали. У багатьох районах міста пошкоджено житлові багатоповерхівки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Donate button
Podcast button
Send article button
Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найпопулярнішими статтями.