Франція вимикає ядерні реактори, а в Берліні дозволяють музикантам змінити дрес-код на концерти. Як Європа переживає спеку?
На наступному тижні у Києві також обіцяють рекордну спеку до 38 градусів.
На наступному тижні у Києві також обіцяють рекордну спеку до 38 градусів.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 11 років та 336 днів. За цей час ми опублікували 29137 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?

Майже половина з 850 великих міст Європи потерпає від сильної теплової хвилі, повідомляє DW.
У Франції зупинили роботу частини реакторів АЕС, оскільки ті використовують річкову воду для охолодження, повертаючи назад у водойму гарячішу воду, що шкодить довкіллю. Паризька поліція заборонила вживання алкоголю в громадських місцях. Французи наносять на скло крейдяні суміші, які відбивають сонячне світло.
Французька енергетична компанія EDF виділяє 80 мільйонів євро на охолодження шкіл, дитсадків та ясел: до кінця вересня планують встановити понад 100 тисяч вентиляторів та систем кондиціонування у десяти тисячах закладів.
Влада та фахівці постійно нагадують мешканцям про необхідність змінювати звичний розпорядок дня: адаптувати робочі графіки, уникати перебування на сонці в години пік та стежити за водним балансом, оскільки навіть прості зміни щоденних рутин стають критично важливими для виживання в умовах, які раніше вважалися вкрай рідкісними для європейського регіону.
У Швейцарії оператори АЕС Beznau вже зменшили потужність реакторів і готуються до їх повної зупинки, якщо екстремальна температура не знизиться.
У Німеччині Берлінський філармонічний оркестр дозволив музикантам виступати у вільному дрес-коді, щоб уникнути перегріву.
Велика Британія зіткнулася з рекордною кількістю критичних викликів швидкої допомоги: метеорологічна служба продовжує дію «червоного» рівня небезпеки, закликаючи людей змінювати щоденні звички заради власної безпеки.
Додамо, що на наступному тижні у Києві також обіцяють спеку до 35-38°С.
© Хмарочос | 2025
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті