В американському штаті Канзас занедбаний міст перетворили на громадський простір (фото)
Автори проєкту вважають, що це перший у світі розважальний район на мосту.
Автори проєкту вважають, що це перший у світі розважальний район на мосту.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 11 років та 336 днів. За цей час ми опублікували 29137 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?

У Канзас-Сіті відкрили громадський простір на сталевому мосту Рок-Айленд. Споруді вже понад 120 років, і з 70-х років минулого століття вона просто занепадала.
Тепер цей 700-футовий міст над річкою Канзас знову ожив, з’єднуючи штати Міссурі та Канзас. Розробники проєкту, стартап Flying Truss, перетворили його на перший у світі розважальний район на мосту, який експерти часто порівнюють із відомим нью-йоркським парком Хай-Лайн.
Компанія American Bridge Company збудувала міст у 1905 році, щоб перевозити худобу залізницею. Оскільки автомобілі ніколи не їздили цим шляхом, сталеві конструкції чудово збереглися. Архітектори з бюро Multistudio розширили настил мосту та звели на ньому великий зал для подій «American Royal Hall», стіни якого вони виготовили з напівпрозорих полікарбонатних панелей.

Зараз цей дворівневий майданчик площею 35 тисяч квадратних футів вміщує ресторан, бари, зони відпочинку та пішохідну доріжку. Щоб дотриматися сучасних стандартів безпеки, будівельники навіть підняли міст на чотири фути за допомогою оригінальних механізмів 1951 року.

Проєкт коштував 20 мільйонів доларів, які залучили з державних, приватних та благодійних джерел. Міська влада викупила міст за один долар і передала його в оренду інвесторам, які розраховують на потік до 700 тисяч відвідувачів на рік. Вхід на міст залишається безкоштовним. Оскільки Канзас-Сіті приймає матчі чемпіонату світу з футболу, у залі встановили великі екрани для вболівальників.

Невдовзі міст стане частиною масштабної мережі Greenline KC, а до кінця літа автори планують відкрити західний вхід, що з’єднає простір із місцевими стежками.
© Хмарочос | 2025
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті