«У мене COVID-19». Киянин розповідає про перебіг захворювання на коронавірус
Перший ПЛР-тест, зроблений на шостий день захворювання, показав негативний результат.
Перший ПЛР-тест, зроблений на шостий день захворювання, показав негативний результат.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Киянин Віктор Фантаєв розповідає в дописах на своїй сторінці у Facebook про те, як він зрозумів, що захворів на COVID-19, – перші симптоми, тестуання, госпіталізацію. Віктор зазначає, що не знає, де міг підхопити вірус, адже своє коло спілкування обмежив родиною та ще двома людьми, яких бачив майже щодня. В місті він пересувався виключно на машині, а в магазин ходив вночі, коли людей там практично не було.
Початок хвороби і перебіг
Близько 10 днів тому (перший день) Віктор помітив симптоми хвороби: нежить та покашлювання, але він не звернув на них уваги, адже думав, що це реакція на весняне цвітіння у місті. Через два дні з’явився вологий кашель, легкий біль у горлі, відчувалася ломота та підвищення температури, але термометр її не показував.
На четвертий день у хлопця посилився кашель й став сухим. Сімейний лікар, до якого він звернувся, виписала лікування симптомів.
На шостий день стан Віктора погіршився – він не міг спати через сильний кашель, вперше температура піднялася вище за 37,1°C, чоловік почав приймати антибіотики.
Коли він звернувся до лікарів з проханням зробити тест на коронавіурс, йому відмовили у виклику мобільної бригади, натомість попросили приїхати в поліклініку самостійно. Віктор говорить, що сімейний лікар боялася з ним контактувати й не послухала йому легені, але він наполіг на тому, щоб йому зробили ПЛР-тест на коронавірус COVID-19.
На сьомий день стан Віктора погіршився, температура не падала нижче 38,0°C, він вже три дні не міг нормально спати через кашель. Знову звернувшись до сімейного лікаря, хлопець прийняв рішення госпіталізуватися – його поклали в інфекційне відділення лікарні №4. В медзакладі йому відразу зробили експрес-тест, який був негативним та взяли зразок для ПЛР-тесту.
Наступного дня (восьмий день) Віктору зробили рентген, ставили крапельниці та уколи, а також прийшов негативний результат ПЛР-тесту з поліклініки, який він робив на шостий день в поліклініці.
На дев’ятий день перебігу хвороби температура у хлопця піднялася до 39,4°C, терапію продовжили, а лікар повідомив про позитивний ПЛР-тест на вірус COVID-19, та зазначив, що його полісегментарну двосторонню пневмонію побачили вже на рентгені, коли зазвичай її показує КТ (комп’ютерна томографія).
Хлопця перевели в бокс, де він лежить з іншим пацієнтом з COVID-19. Його стан погіршувався. Віктору запропонували підписати відмову від відповідальності та пройти «експериментальне» лікування плаквенілом (препарат до складу якого входить гідроксихлорохін), його використовують для лікування малярії) він погодився.
Наступного дня (десятий день) температура Віктора впала з 38,5°C до 37,5°C, кашель став вологим, хлопець радів тому, що вперше поспав сім годин за останні декілька днів.
Лікування
Віктор приймає препарати, що стимулюють виділення слизу (ацц, амброксол) та антибіотик (цефтриаксон) широкого спектру дії, робить інгаляції протизапальними препаратами (декасан и пульмикорт), приймає плаквеніл, та отримує щонайменше три препарати з крапильницями (левоксимед, інфулган, ресорбилакт).
Лікарня
За словами Віктора, після госпіталізації він заплатив лише 1 000 грн на ті ліки, яких не було в лікарні. Обстеження, яке йому зробили – рентген, аналізи, кардіограма, були безкоштовними. Але йому доведеться заплатити за КТ, бо його робитиме приватна установа.
У своєму пості Віктор висловлює окрему подяку лікарям, які попри розповсюджені міфи не вимагали ніяких коштів за лікування й зараз віданно працюють у таких надскладних умовах та обставинах.
Фото: Anna Shvets.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті