Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Загалом, у 2017 році міста одержали додатково близько 4 мільярдів гривень від паливного акцизу. Ці кошти уряд віддав місцевим громадам.

cfts.org.ua

На думку міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, ці кошти мають бути використані на розвиток транспортної інфраструктури.

«Мешканці міст мають вимагати, щоб більша частина цих коштів була використана на розвиток транспортної інфраструктури міст: ремонт та реконструкцію вулиць, розвиток громадського транспорту, спорудження, реконструкцію тротуарів та велосипедних доріжок, – зазначає Омелян. –В Україні з’явилася велика група сіл там містечок, що розташовані вздовж популярних автодоріг і отримують мільйони та десятки мільйонів гривень з акцизу. Ці кошти повинні бути спрямовані на безпеку мешканців цих сіл та селищ – спорудження тротуарів, освітлення вулиць, безпечні переходи через дорогу тощо».

Ставка акцизного податку для таких видів бензину, як 92 і 95 складає 213,5 євро за 1 тис. літрів, для дизельного палива 139,5 євро за 1 тис. літрів. 13,44% акцизного податку, згідно з постановою КМУ від 8 лютого 2017 р. № 96, зараховується до бюджетів місцевого самоврядування. Таким чином, Київ отримав майже 600 млн гривень додаткових надходжень, Одеська область – понад 440 млн грн, Дніпропетровська – майже 500 млн грн, Харківська – понад 360 млн грн, Львівська – понад 470 млн грн.

Додамо, що цих сум понад 62% коштів надійшло до бюджетів міст, 33% – сіл та селищ, і близько 5% до бюджетів об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Найбільше коштів отримав Київ – близько 600 мільйонів, що майже 10% від усіх надходжень.

Нагадаємо, «Хмарочос» розповідав якими є джерела надходжень до столичного бюджету.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button