Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Мешканці київського ЖК протягом півроку організовано сортують сміття. Їхня ініціатива була підтримана ЖЕКом, ТОВ «Київміськвторресурси» та EcoSort.

Як зазначає мешканка ЖК Комфорт Таун Олександра Магурова, перші чотири сітки для ПЕТ та бак для скла встановили 14 липня. На даний момент, на території комплексу розташовано 12 сіток для ПЕТ, чотири баки для скла та три для макулатури.

За півроку мешканці віддали на переробку 14 тонн сміття та отримали за сировину близько 25 тисяч гривень. Частина отриманих коштів пішла на організацію процесу сортування (друк плакатів, оплата робити помічників перші місяці та після вивезення і снігопаду). Окрім цього, в під’їздах збирають кришечки від пляшок та батарейки.

«Найвищим ризиком до початку ми вважали відсутність культури сортування. І її формування було однією із задач проекту. Але виявилося що з цим ризиком працювати простіше ніж з несвоєчасним вивезенням. Організацій, які цим займаться, не так багато. У них періодично виникають проблеми з транспортом та персоналом. Баки стоять заповнені, що демотивує мешканців», – зазначає ініціаторка руху Олександра Магурова. З огляду на це, мешканці планують закупівлю власних баків та, за потреби, залучення інших організацій.

В майбутніх планах мешканців збір пакетиків та тетра паку, встановлення нових баків для макулатури та баку для збору ПЕТ від побутової хімії та металу.

Нагадаємо, «Хмарочос» розповідав, з першого січня в Україні заборонений вивіз сміття на полігони і як українці повинні почати сортувати відходи.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button