Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Зараз формується порядок денний конференції для ухвалення на засіданні Нацкомісії України у справах ЮНЕСКО. Конференція відбудеться у березні.

petition.kievcity.gov.ua

«Археологічні дослідження на Поштовій – одне з важливих питань у Києві сьогодні, яке, на жаль, намагаються політизувати. Після візиту до Кракова у мене дежавю – польські колеги розповідали про складнощі через все ту ж політичну складову та політизацію самого процесу розкопок і створення музею “Підземний Ринок”. Через це археологічні дослідження, які поляки планували провести за 6 місяців, довелося розтягнути на 5 років. А весь процес будівництва зайняв близько 10 років», – розповів заступник голови КМДА Олексій Резніков, повідомляє прес-служба КМДА.

До підготовки конференції залучені представники Міністерства культури, Українського національного комітету ICOMOS, ICOM та ICROM, Нацкомісії України у справах ЮНЕСКО при Міністерстві закордонних справ, Центру археології Києва НАН України, автори петиції (Акім Галімов) і проекту Громадського бюджету з цієї теми (Ганна Гончаренко).

Проведення конференції та залучення міжнародних і вітчизняних фахівців дозволять перейняти досвід країн, де вже створені подібні музеї (Польща, Чехія, Великобританія), і допоможуть знайти спосіб збереження знахідок на Поштовій, уникнувши політизації та спекуляцій.

«Наразі на Поштовій не ведуться взагалі жодні роботи – ані археологічні, ані будівельні. І допоки не буде визначене оптимальне рішення щодо укріплень для подальшої безпечної експлуатації будівель, які є навколо, експлуатації самої площі, метрополітену та безпечного проведення археологічних досліджень, жодні роботи проводитись не будуть. Збереження культурної спадщини і безпека – наші першочергові завдання», – наголосив Олексій Резніков.

Нагадаємо, 23 січня Постійна комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування підтримала проект створення музею на Поштовій площі.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button