Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В університетах Харкова та Києва відкрили нові навчальні програми, присвячені урбаністиці.
У Київському національному університеті будівництва і архітектури (КНУБіА) відкрили факультет урбаністики та просторового планування. До складу факультету увійшли кафедри міського будівництва, міського господарства і політичних наук. Вже цієї осені факультет планує прийняти на навчання студентів для здобуття освітнього рівня бакалавра за напрямом «Будівництво», а також магістрів за спеціальностями «Міське будівництво і господарство» та «Автомобільні дороги і аеродроми».
В рамках наукової діяльності факультету студенти досліджуватимуть інженерно-технічні, соціально-економічні та екологічні проблеми формування життєвого середовища, системи населених місць, їх планування й забудови.
У свою чергу в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна створили нову освітньо-професійну програму «Урбаністичні студії» за спеціальністю «Культурологія».
Програма передбачає підготовку фахівців, здатних досліджувати й організовувати проживання і діяльність людини в містах різних типів, налагоджувати взаємодію різних елементів міського організму.
Крім дисциплін фундаментальної підготовки, студентам пропонуються курси:
- «Місто: історія та теорія»
- «Методи студіювання в урбаністиці»
- «Антропологія міста»
- «Міське адміністрування та планування»
- «Муніципальне право»
- «Міські музеї та скансени: організація та діяльність»
- «Соціологія міста»
- «Раси, класи, етноси в містах»
- «Глобалізація та її вплив на розвиток міст»
- «Соціолінгвістика. Мова міста»
- «Гендерні проблеми великих міст»
- «Політичні кампанії та робота із виборцями в містах»
- «Мови міста: архітектура, мас-медіа, фотографія, реклама, мурали»
- «Місто як текст і тексти про місто»
- «Приміські поселення»
- «Міста і здоров’я людини»
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті