Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

 

Володимир Мельниченко. Фото: з офіційної сторінки фільму «Шелест кроків» у Facebook

7 березня у Будинку Кіно відбудеться показ документального фільму Ксенії Кравцової «Шелест кроків». Фільм присвячений історії українських художників-монументалістів Володимира Мельниченка та Ади Рибачук. На показі буде присутній головний герой стрічки, Володимир Мельниченко, з яким можна буде поспілкуватися після перегляду фільму.

Володимир Мельниченко та Ада Рибачук. Фото: з офіційної сторінки фільму «Шелест кроків» у Facebook

«Шелест кроків» – це фільм-історія життя і творчості художників Володимира Мельниченка та Ади Рибачук від режисерки Ксенії Кравцової, оператора-постановника Владислава Нечипоренко та сценариста Іннокентія Вирови.

Стрічка розповідає про життя митців-монументалістів, що разом декорували комплекс Київського автовокзалу, Київський Палац дітей та юнацтва, а також долучились до втілення проєкту київського крематорію та «Парку пам’яті» – ландшафтного комплексу на Байковому кладовищі.

Мозаїка на дні басейну перед Палацом дітей та юнацтва. Фото: з офіційної сторінки фільму «Шелест кроків» у Facebook

Найвидатнішою їхньою роботою вважається нині втрачена «Стіна пам’яті» –  ключова частина «Парку пам’яті», стіна з барельєфом довжиною в 213 метрів. Митці працювали над її створенням сім років.

Робота була майже закінчена у 1982 році, але рішенням влади УРСР витвір мистецтва знищили, заливши стіну бетоном. Однозначного пояснення цього рішення і досі немає.

У травні 2018 року на фестивалі Kyiv Art Week художники відновили невеликий фрагмент барельєфа. Технічно його все ще можна відновити повністю, але за цю роботу поки ніхто не взявся.

 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button