До київської пам’ятки архітектури добудовують новий поверх. І пояснюють, що це «ремонт даху»
Мешканці кажуть, що надбудова виросла за лічені години, а по самому будинку вже пішли тріщини.
Мешканці кажуть, що надбудова виросла за лічені години, а по самому будинку вже пішли тріщини.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24986 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У будинку на вулиці Саксаганського, 43б, що є пам’яткою архітектури місцевого значення, почали зводити надбудову.
Мешканці будинку кажуть, що розбудовувати другий поверх свого житла почали нові жителі квартири на останньому поверсі. А ті, в свою чергу, стверджують, що мають дозвіл від керуючої компанії Голосіївського району — щоправда, лише на ремонт даху над своєю квартирою, без втручання в конструкцію будинку.
«Надбудували приміщення, це видно з фото. Розібрали весь дах», – повідомляє одна з мешканок будинку.
Сусіди «надбудовників» кажуть, що по будинку вже пішли тріщини. Вони переймаються тим, що в процесі будівництва нові власники знесли оригінальні дерев’яні перекриття та переоблаштували розводку гарячої води на горищі.
Мешканці неодноразово зверталися до різних установ з проханням зупинити будівництво: викликали поліцію (де навіть відкрили кримінальне провадження), зверталися до Державної архітектурно-будівельної інспекції. Відповідь на їхній запит прийшла лише через два місяці. У листі, зокрема, йшлося, що дозвіл на це будівництво не був зареєстрований. Натомість в Департаменті охорони державної спадщини повідомили, що цей будинок досі являється пам’яткою архітектури місцевого значення.
Його збудували у 1906 році. Одна з його мешканок розповідає, що у післявоєнні роки люди теж робили собі «халабуди» на даху. Але у 1976 році, під час капітального ремонту будівлі, їх виселили, а будинку офіційно добудували ще один поверх.
Читайте також: Скасовано дозвіл на добудову мансарди на даху історичного будинку на Леонтовича.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті