Що гірше для України: грип чи коронавірус?
За минулий тиждень на грип в Україні захворіло більше людей, ніж на коронавірус в усьому світі - 217 тисяч.
За минулий тиждень на грип в Україні захворіло більше людей, ніж на коронавірус в усьому світі - 217 тисяч.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
За данними МОЗ, минулого тижня (7.02–23.02) на ГРВІ захворіли 217 459 людей. Епідемічний порог по Україні перевищений на 19,3 %. У Києві повідомляють про неепідемічний рівень активності грипу та ГРВІ. Але в інших областях України, окрім Харківської, Луганської, Дніпропетровської та Запорізької, реєструють різну епідемічну активність ГРВІ.
За останніми даними ВООЗ, станом на 26 лютого, підтверджена кількість захворілих на коронавірус сягнула 81 109 людей (871 за останню добу), 2 222 людини померло (62 за останню добу). Коронавірус виявляли у 37 країнах світу, за останню добу до переліку додалися Алжир, Австрія, Хорватія та Швейцарія.
ВВС Україна вирішили порівняти між собою два віруси та намагалися з’ясувати, що було б страншніше для України: епідемія грипу чи поява коронавірусу.
COVID-19 – це інфекційне захворювання, спричинене раніше невідомим науці коронавірусом. Коронавіруси можуть викликати захворювання у людей та тварин, і матирізний спектр проявів: від звичайної застуди до важкої респіраторної інфекції. Серед симптомів коронавірусного захворювання — висока температура, втома та сухий кашель. У деяких випадках додаються ломота у м’язах і суглобах, нежить, біль у горлі або діарея.
Вірус грипу циркулюює у всьому світі вже тисячі років. Найхарактерніші ознаки грипу: висока температура, що тримається п’ять днів; лихоманка; головний біль; ломота у м’язах і суглобах; загальна слабкість; кашель; нежить.
Від нового коронавірусу у світі померли близько трьох тисяч людей, а захворіли – понад 80 тисяч. Але загальний відсоток смертності – 2,9%. Найвищий рівень смертності серед пацієнтів з підтвердженим діагнозом – у людей, яким понад 80 років.
За даними ВООЗ, щороку грип інфікує до мільярда людей у світі. Помирають від 250 до 650 тисяч (від 3,3% до 9,2%). В Україні за минулий тиждень на грип захворіло більше людей, ніж на коронавірус в усьому світі – 217 тисяч. Від грипу в Україні помирає в середньому 0,16% хворих.
Обидва віруси передаються повітряно-крапельним шляхом через кашель, чхання або близький контакт.
«Ми боїмося коронавірусу, бо боїмося чогось невідомого. Це новий штам, ще мало вивчений», – каже лікарка Олена Луцька.
ВООЗ вважає саме грип однією з найбільш серйозних проблем охорони здоров’я у світі. Вірус грипу теж постійно мутує.
«Загроза пандемічного грипу існує постійно, – каже генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебрейесус. – Завжди існує реальний ризик передачі нового вірусу грипу від тварин людині і, можливо, виникнення пандемії. Питання не в тому, чи станеться у нас ще одна пандемія, а в тому, коли вона відбудеться».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті