Понад половина людей на Землі проживає у містах. До 2030 року чисельність міського населення складатиме 60%. Якщо міста стануть непридатними для життя, для людини не лишиться місця.

У Києві за офіційними даними живе близько 3 мільйонів осіб. Ти тут народжуєшся або приїжджаєш у пошуках можливостей. Гуляєш вщент запаркованими тротуарами, проводиш години у заторах, витрачаєш час на бюрократичну тяганину і навіть не знаєш, хто твій сусід, хазяїн того чорненького бульдога, чиє лайно випадково не помічаєш по дорозі додому. Ти намагаєшся не звертати на все це увагу, свайпаючи сторіз красивих місць в Instagram. Аж поки у твоєму будинку не вимикають гарячу воду на декілька місяців. Ти тут живеш, але подумки мрієш поїхати закордон на вихідні, а може й назавжди.

Ми втрачаємо Київ, як місто для життя. Але Київ – наш, і ми маємо право відпочивати у публічних просторах, а не лише в ТРЦ, ходити пішки, дихати свіжим повітрям і пити чисту воду з-під крана, контролювати роботу влади і впливати на її рішення.

Ми в «Хмарочосі» віримо, що сталі міста формують сталий світ.

Протягом років «Хмарочос» інформує про важливість змін у Києві. Безпека, екологія, інклюзивність, сталий розвиток, архітектура, енергоощадність, партисипація, підзвітність влади, міська політика, громадський транспорт, локальний бізнес, місто рівних можливостей для всіх.

Ми обрали місію роз’яснювати, як влаштоване наше місто і які процеси у ньому відбуваються.

Ми пишемо про СЕРЕДОВИЩЕ, у якому живемо. Його становище і проблеми. Залучаємо нашу аудиторію до розуміння міських процесів.

Як побудувати розумне місто

Що таке урбаністика

«Хмарочос»: розуміючи місто

У напрямку ЕКОНОМІКА «Хмарочос» пояснює, як функціонує місто, хто розвиває місцевий бізнес, і як він стає глобальним. Яким чином у Києві циркулюють гроші: звідки вони надходять і як розподіляються.

Що заважає гуляти Києвом: скільки коштує МАФ, кавомашина та літній майданчик

Звідки в Києві мода на кальяни та хто на ній заробляє?

Ми пишемо про СОЦІУМ  і розповідаємо, хто живе поряд з нами.  Навколо – безліч людей, ми випадково зустрічаємо їх на вулицях, в ресторанах, офісах чи транспорті. В усіх є свої прагнення, мрії й ідеї. Лише разом ми можемо створювати місто майбутнього. Але спершу потрібно дізнатися більше один про одного.   

Історія примусових переселень в СРСР: куди переїздили кияни з центру міста

Жінка і місто

Крім медіа «Хмарочос» працює ще й однойменна громадська організація. ГО займається освітніми проектами, організацією воркшопів, а за підтримки архітекторів й професійних спільнот – облаштуванням публічних просторів.

Якщо ти хочеш почуватися у Києві як вдома, і тобі важливо, яким він буде, підтримай «Хмарочос», поширивши цей маніфест у соцмережах.