21 жовтня відбудеться воркшоп “Пішохідний Хрещатик”

Дата публікації: 16.10.2014 Розділ: Новини
hreshatyk

Ідея зробити центральну вулицю Києва пішохідною не покидає столичних урбаністів, а після подій на Майдані отримала ще один вагомий аргумент.

Тоді ідея піддалася суттєвій критиці громадськості міста – а вже зовсім скоро Хрещатик був перекритий повністю. Понад 8 місяців головна магістраль міста не виконувала транспортні функції, і люди звикли до Хрещатика як до публічного простору, де відбувалися і події Революції Гідності. Кияни всерйоз почали розглядати ідею навіть повного закриття Хрещатика для руху автотранспорту.

Понад 8 місяців головна магістраль міста не виконувала транспортні функції, і люди звикли до Хрещатика як до публічного простору, де відбувалися і події Революції Гідності.

На цій хвилі з’явилося декілька ініціатив, як від громадськості, так і від експертів та професіоналів, що тривалий час обговорювалися на різних майданчиках, у ЗМІ та соціальних мережах. Пропозиції багато в чому схожі одна на одну – тож є загальне бажання за єдиним столом домовитися про спільне бачення пішоходизації Хрещатика. Враховуючи всі інтереси, дослідження, думки.

Перша частина заходу буде присвячена презентації ініціатив з розвитку Хрещатика, як публічного простору: будуть досліджені питання впровадження наземних пішохідних переходів, велодоріжок, зручності користування різними соціальними групами, дослідження транспортних потоків, можливостей зменшення кількості смуг або навіть закриття окремих ділянок прилеглих вулиць тощо. Серед учасників, що представлять презентації, очікуються: Дмитро Беспалов, Сергій Дуць, Віктор Петрук, Віктор Зотов, Станіслав Дьомін, Олександр Макаренко, Руслан Крамаренко, Крістіна Баграмян, Ірина Бондаренко та інші.

У другій частині між експертами розпочнеться дискусія з узгодження пропозицій та формування єдиного громадського бачення на перетворення Хрещатика у частині зручності користування. Буде сформовано спільну презентацію, яку ми разом представимо на прес-конференції громаді міста та передамо до Київради, профільних департаментів та відомств, а також направимо як дослідження публічного простору до Міжнародного конкурсу «Територія Гідності».

Організатори:
Рада з урбаністики Києва
Фонд імені Гайнріха Бьолля
Фонд «Освітні ініціативи»

Розклад (буде уточнюватись):
15:30 – початок реєстрації
16:00 – презентації учасників
17:45 – кава-брейк
18:00 – початок дискусії-воркшопу

Вхід вільний, за реєстрацією на місці. Бажано попередньо підтвердити участь для кращої організації події.

Facebook-подія

Конференція-воркшоп “Пішохідний Хрещатик” відбудеться 21 жовтня у бізнес-центрі “ІнКом” за адресою:
вулиця Смоленська 31-33
Мапа:

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!