В Центрі візуальної культури відкривається виставка архітектури київського неомодернізму

Дата публікації: 19.1.2015 Розділ: Дозвілля

Print

З 28 січня до 28 лютого в Центрі візуальної культури (вул. Глибочицька, 44) відбудеться виставка “Надбудова”, яка представить найцікавіші проекти київського повоєнного неомодернізму в архітектурі. На виставці будуть уперше показані проекти видатних київських архітекторів – як реалізовані, так і нереалізовані – а також простежено трансформацію їхніх утопічних задумів.

Відкриття виставки – 28 січня о 19:00

Виставка «Надбудова» є одним із результатів багаторічного дослідження радянського неомодернізму в Україні. Раніше це дослідження лягло в основу виставок «Радянський модернізм 1955-1991: Невідомі історії» в Architektur Zentrum Wien (2012), Trespassing Modernities в галереї SALT Galata, Стамбул (2013), та Parallel Modernities нa 31-ій бієнале в СанПаулу (2014). В рамках проекту було проведено численні інтерв’ю з архітекторами Києва та інших міст України, а також архівні дослідження. Виставка «Надбудова» уперше в систематизованій формі представить київську частину дослідження.

Центральне місце на виставці посідає творчість архітектора Едуарда Більського – автора та співавтора знакових для київського неомодернізму проектів Палацу піонерів, автовокзалу, житлового масиву Виноградар. Його ескізи, рисунки та проектні матеріали демонструють масштаб утопічного мислення київських архітекторів. Постать архітектора Флоріана Юр’єва (автора “київської тарілки” поблизу метро «Либідська») розглядається як втілення “синтезу мистецтв” в архітектурі. Трагічна історія київського Парку пам’яті авторства Ади Рибачук та Володимира Мельниченка буде представлена фільмом Ізраїля Гольдштейна «Стіна». Крім того, на виставці будуть представлені проекти архітекторів Михайла Будиловського, Анатолія Добровольського, Йосипа Каракіса, Авраама Мілецького, Наталії Чмутіної, Володимира Шевченка, Валентина Штолька та інших.

Дослідницька група проекту – архітектори Олексій Биков та Олександр Бурлака, культуролог Олексій Радинський.

Facebook-івент виставки.

Читайте конспект лекції Олександра Бурлаки про дослідження радянського модернізму.

Фотографії київських будівель доби довоєнного і післявоєнного радянського модернізму дивіться у першій та другій статтях серії “Радянський архітектурний експеримент”.


Місце: Центр візуальної культури

Адреса: вул. Глибочицька, 44

Дата: З 28 січня до 28 лютого

Час: Щодня, крім понеділків, з 13:00 до 19:00

Вартість: Безкоштовно


Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!