Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 174 днів. За цей час ми опублікували 25366 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Київрада затвердила бюджет Києва на 2015 рік з доходами у 22 мільярди 215 мільйонів гривень та видатками у 20 мільярдів 301,5 мільйона гривень.
Профіцит бюджету закладено у сумі 1 мільярд 915,3 мільйона гривень. Його планують спрямувати на медикаменти та харчування у лікарнях.
За прийняття відповідного рішення на засіданні 28 січня проголосували 85 депутатів. Про це пише “Українська правда. Київ“.
![klichko](http://www.hmarochos.kiev.ua/wp-content/uploads/2015/01/klichko.jpg)
За словами мера Києва Віталія Кличка, після обговорення проекту бюджету видатки на держуправління зменшені на 20 мільйонів гривень, на освіту збільшені на 30 мільйонів гривень, на медицину – збільшені на 64 мільйони гривень. Кличко вважає, що це “перший прозорий та чесний бюджет столиці за багато років”. Також київський міький голова розказав, що хоч депутати й змушені були закласти в бюджет низку непопулярних рішень Уряду, але вони намагалися зберегти звичні для киян соціальні стандарти.
![gatsko](http://www.hmarochos.kiev.ua/wp-content/uploads/2015/01/gatsko.jpg)
Але є з приводу ухваленого бюджету й інша думка. Василь Гацько, депутат у Київраді від ДемАльянсу та член бюджетної комісії написав вчора на своєму Фейсбуці:
“Для прозорості і чесності документу його ухваленню мало передувати:
– широка публічна дискусія та рішення Київради про ПРІОРИТЕТИ;
– АУДИТ всіх міських цільових програм, які фінансувалися за останні роки, на предмет ефективності та відповідності здійснених видатків поставленим цілям;
– відведені регламентом міської ради двадцять днів з моменту взяття до розгляду на вивчення, збір пропозицій та дискусії.
Нічого з переліченого не відбулося, документ ухвалювався похапцем. Проект був представлений на засіданні 22-го, затверджений 28-го”.
Також Гацько зазначає, що у новому бюджеті зросли субвенції з українського бюджету, а значить посилилась залежність від Уряду. Обіцяних колись збільшень доходів від боротьби з корупцією немає. Надходжень від плати за землю планують зібрати менше, ніж планували зібрати в 2014 році.
На наступний рік депутат пропонує новий тип створення бюджету: “Отримавши такий досвід, наша пропозиція вже в цьому році – БЮДЖЕТ УЧАСТІ. Ми включимо громаду в процес формування бюджету – до 10% видаткової частини здійснюватиметься на пріоритети, визначені мешканцями районів. Це нова модель, яку треба запровадити на противагу бюджету інтересів мажоритарників, правлячої партії та голів РДА”.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті