Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

[metaslider id=6041]

Фотохудожник Йозеф Шульц об’їздив всю Європу, щоб відзняти колишні військові прикордонні пункти та станції. Цією серією автор хотів показати, що хоча фізичні кордони вже фактично стерті, ментальні кордони в голові продовжують існувати.

Фотопроект має назву Übergang, тобто перехід, німецькою. Кожна фотографія була оброблена на комп’ютері так, що усе, окрім прикордонної будівлі опинилось в тумані.

Пан Шульц розповідає, що раніше в Європі фізичні кордони розділяли різні фінансові, соціальні та політичні системи, а також людей з різними традиціями, звичками, культурою. Зараз вони всі опинились у єдиному просторі без бар’єрів. Але кордони завжди проходили не тільки і не стільки по рівнинах та річках, скільки у головах. Можна за дуже короткий період часу знищити прикордонні пропускні пункти між державами, але ментальні кордони будуть залишатись ще не одне покоління.

Створення єдиної Шенгенської зони сприяє культурному обміну, каже пан Шульц. Культурні відмінності між мешканцями різних куточків Європи тепер не сприймаються, як негативні риси. Але навіть зараз багатьом дуже складно осягнути розміри сучасної пан’європейської наддержави. Це і є темою фотопроекту – показати, що фізичних кордонів не існує, але все одно по інший бік демаркаційної лінії все ніби вкрито туманом. До того ж самі будівлі прикордонних пунктів нікуди не поділись, і мешканцям Східної Європи вони продовжують  нагадувати про те, що ще декілька років тому вони існували у зовсім іншій реальності.

Оригінал публікації.

Проект реалізовується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

Матеріали проекту можуть вільно передруковуватись іншими ЗМІ за умови посилання на оригінал публікації

 

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button